Як прибрати шум з звуку. Як прибрати шуми при запису звуку.

Все життя ми оточені таким безліччю різних звуків, що часто їх не помічаємо. Правда, іноді виявляється, що разом з музикою або розмовою записався шум вітру, звук мотора проїхала повз машини або шум механізму відеокамери. Існує багато способів прибрати шум із запису. Один з цих способів - використовувати аудіо редактор Adobe Audition.
Вам знадобиться
  • 1. аудіо редактор Adobe Audition
  • 2. звуковий файл, з якого потрібно видалити шум
Інструкція
1
Відкрийте звуковий файл в програмі Adobe Audition в режимі редагування. Виберіть меню "File" ("Файл"), пункт "Open" ("Відкрити"). Також можна використовувати «гарячі клавіші» "Ctrl + O". В меню "Workspace" («Робочий простір») виберіть пункт "Edit View default" («Режим редагування за замовчуванням»).
2
Виділіть відрізок записи, що містить тільки шум, який треба видалити. Для цього встановіть покажчик курсору на початок цього відрізка і протягнете покажчик курсору остаточно фрагмента, який містить тільки шум, при затиснутою лівій кнопці миші.
3
Визначте профіль придушення шуму. Для цього в головному меню виберіть меню "Filters" («Фільтри»), пункт "Restoration" («Відновлення»), підпункт "Capture Noise Reduction Profile" («Захоплення профілю шумозаглушення»). Можна скористатися поєднанням клавіш "Alt + N".
4
Відкрийте вікно фільтра. Для цього в головному меню виберіть меню "Filters" («Фільтри»), пункт "Restoration" («Відновлення»), підпункт "Noise Reduction process" («Шумоподавление»). У вікні, натисніть на кнопку "Select entire file" ( «Виділити весь файл»). В панелі "Noise reduction settings" ("Налаштування шумозаглушення») виберіть пункт "Remove noise" ("Видалити шум»). Натисніть на кнопку "Preview" («Прев'ю»). Прослухайте результат.
5
Відрегулюйте рівень шумозаглушення. Для цього пересуньте повзунок "Noise reduction level" («Рівень шумозаглушення») і знову натисніть на кнопку "Preview" («Прев'ю») щоб оцінити результат застосування поточних налаштувань. На даний момент шум з файлу ще не видалений.
6
Видаліть шум із запису. Для цього натисніть кнопку "ОК" у відкритому вікні фільтра.
7
Збережіть отриманий звуковий файл. Найкраще зберігати файл, з якого вилучений шум, під іншим ім'ям через меню "File" ("Файл"), пункт "Save As" ("Зберегти як") або використавши «гарячі клавіші» "Ctrl + Shift + S". Можливо, в майбутньому виявиться, що шум із запису видалено недостатньо добре або разом з шумом видалена частина корисного звуку. В цьому випадку оригінал запису буде корисний.
Корисна порада
При високому рівні придушення шуму частина потрібного звуку може бути видалена разом з шумом. Виставляйте низький рівень шумозаглушення, захоплюйте профіль шуму з різних фрагментів запису. Це допоможе зменшити втрати якості звуку при обробці.
Створення та редагування відео є досить популярним захопленням у час. При цьому бажано мати достатні навичками роботи зі спеціальним програмним забезпеченням, щоб без проблем прибирати шуми і інші перешкоди в файлі.
Інструкція
1
Знайдіть і скачайте в інтернеті одну з програм для редагування відеозаписів з достатньою кількістю функцій, наприклад, AviSynth. Цей додаток добре підходить для видалення шумів, оскільки підтримує спеціальний фільтр і дозволяє виконувати безліч операцій з відео. Вивчіть функціонал програми та меню, щоб вільно орієнтуватися в ньому під час редагування відео. Завантажте та імпортуйте в додаток фільтр fft3dfilter, призначений для усунення шумів і інших поширених недоліків. В меню налаштувань фільтра ви можете регулювати параметр Noise, а також деякі інші, щоб регулювати кількість і гучність шумових перешкод.
2
Спробуйте альтернативний спосіб обробки звуку у відео. Він вимагає більше часу і зусиль, однак результати можуть бути помітно краще. Скористайтеся спеціальною програмою VirtualDub, завантаживши її з офіційного сайту і встановивши на комп'ютер. Разом з додатком зробіть установку спеціального програмного пакета, розпакувавши його в папку з VirtualDub. Відкрийте через меню додатка ваше відео. Відокремте звукову доріжку від відеоряду, відкривши вкладку «Direct Stream Copy» в меню «Video». Збережіть аудіо-доріжку в форматі WAV, скориставшись функцією «Stream List» в меню «Streams». Відео з вирізаною доріжкою також збережіть окремим файлом.
3
Завантажте та встановіть програму-аудіоредактор для роботи із збереженою доріжкою. Для цього підійде невелика програма Audacity або складніша Adobe Audition. В редакторі завантажте доріжку в якості самостійного аудіо-файлу і скористайтеся вбудованими фільтрами для видалення сторонніх шумів або функцією розрізання-склеювання, щоб позбутися від непотрібних ділянок. Збережіть аудіодоріжку і завантажте її в редаговане відео через відповідну програму.