Як побороти фобії.

Світ повний незвіданого, що обіцяє людині можливі небезпеки і змушує його відчувати почуття страху. Фобії - це боязнь різних проявів навколишнього середовища. Перелік цих непояснених страхів настільки великий, що для кожної людини знайдеться свій.
Вам знадобиться
  • - сміливість;
  • - бажання;
  • - концентрація;
  • - можливе джерело фобії.
Інструкція
1
Прийміть для себе правило, що насправді ні чого не бояться тільки душевнохворі люди. У кожного адекватного індивіда є свій страх. Є люди, які бояться котів, а є ті, хто панічно боїться висоти і тісних приміщень. Природа подарувала людині це неприємне відчуття для того, щоб уберегти його від небезпеки. І якщо ви вважаєте фобією боязнь спуску на лижах з крутого схилу, то з цим боротися зовсім необов'язково.
2
Подумайте і складіть список ваших найголовніших "страшилок". У більшості людей страх виражається в боязні темноти, небіжчиків, закритих приміщень, невідомості і т.д. Якщо ваша боязнь виникає по необгрунтованої причини, то такі фобії людині необхідно пбороть або навіть лікувати у фахівця.
3
Страх - це в першу чергу конкретний продукт людської свідомості. Він завжди суб'єктивний, а це означає, що для інших людей може просто не існувати. Зіткнемося навмисно з джерелом вашої фобії в тому випадку, якщо вона не загрожує вам реальною небезпекою. Є хвороби, які лікуються тільки хірургічним шляхом. Якщо ви боїтеся темряви, переборіть себе і проведіть в ній n-ну кількість часу. Тільки тоді, коли розум отримає посилку, що ваш жах марний і не передбачає виникнення небезпеки, ви зможете впоратися з боязню.
Зверніть увагу
Ні в якому разі не варто боротися з тими фобіями, які можуть призвести до сумних наслідків. Наприклад, якщо ви побоюєтеся висоти, але ваша життєдіяльність жодним чином з нею не пов'язана, то тоді не варто й думати про це.
Корисна порада
Якщо ваш страх був породжений не свідомістю, а реальною причиною, то в такому випадку боротися з ним шляхом "клин клином вибиває" не варто. Наприклад, якщо ви стали боятися собак після того, як одна з них вас сильно покусала, боротьба з даними страхом може завдати вам психологічної шкоди. А надалі все це знову може призвести до виникнення реальної небезпеки.