Як навчити дитину поважати себе. Як дитину навчити поважати себе.

Самоповага - одне з найважливіших якостей людської особистості. І формування його починається ще в дитинстві, коли малюк вперше усвідомлює в собі якісь гідності (талант, здібності до якоїсь діяльності). Основою формування самоповаги в дитячому віці є похвала з боку батьків.
Інструкція
1
Дозволяйте дитині включитися в будь-яку цікаву йому діяльність. Саме через практику проб і помилок він зможе знайти щось близьке для себе, реалізуватися в спілкуванні з іншими людьми (як дорослими, так і дітьми). Самоповага складається з вдалих спроб виявити свої здібності в чому-небудь. Надавайте дитині можливість діяти.
2
Поспостерігайте за малюком, що виходить у нього найкраще? Зазвичай він сам прагнути робити це постійно. Можливо, йому подобається читати. Купуйте йому цікаві, красиво оформлені книги. Нехай ваш малюк стане самим ерудованим дитиною в школі. Якщо він прагнути до спорту - любить бігати, грати в м'яч, постійно з кимось змагається і любить вигравати - віддайте його в спортивну секцію. Нехай там його здатності розкриються на 100%. Тільки в заняттях улюбленою справою, постійно прикладаючи зусилля, можна досягти успіху. А успіх народжує самоповагу.
3
Підтримуйте ентузіазм дітей. Якщо у дитини вийшло щось один раз, нагадуйте йому про це. Пропонуйте повторити результат, тим самим, розвиваючи його здібності. Дитина повинна вірити в свої сили, а батьки можуть допомогти йому в цьому, підтримуючи його бажання розвиватися.
4
Давайте дитині які-небудь невеликі доручення. Натиснути кнопку на пральній машині, розставити тарілки на столі, налити молока кішці, допомогти доглядати за молодшим братиком чи сестричкою. Почуття довіреної відповідальності допоможе зміцнити самоповагу дитини.
5
Розповідайте про досягнення свого малюка знайомим, близьким і рідним. Якщо ваш малюк зробив красивий виріб - поставте її великій кімнаті на саме видне місце. Нехай всі, хто входить бачать її і відзначають її гідності. Малюк повинен розуміти, що батьки пишаються його досягненнями, це стає додатковим стимулом для подальших дій і самовдосконалення.
6
Придумайте разом з дитиною яке-небудь велике діло. Наприклад, гру в індіанців. Обговоріть з малюком, що потрібно зробити для того, щоб гра відбулася. Розділіть весь план робіт на етапи: створення костюмів, декорацій, придумування самого сюжету гри ... Після успішного виконання дитиною кожного етапу хваліть його. Не поспішайте допомогти дитині у всьому і зробити все за нього. Не давайте йому відчути себе некомпетентним у чомусь. Будьте терплячі, адже ваше завдання, щоб дитина заповажав себе, а для цього він повинен домогтися успіху самостійно.
Зверніть увагу
Хваліть за конкретні справи. Фрази «Ти така розумниця, ти побудувала башточку з піску!» Відрізняється від простого - «Ти розумниця!». Дитина обов'язково повинен розуміти, за що конкретно його похвалили. Інакше ви ризикуєте розвинути в дитині ні на чому не засноване зарозумілість.
Корисна порада
Оточіть дитину увагою. Відкладайте заради спілкування з ним свої справи. Якщо він буде бачити, що значущий для вас, що ви радитесь з ним, перш, ніж прийняти якесь рішення, він зрозуміє, що ви поважаєте його думку. Таким чином, його самооцінка теж зміцніє.