Як вилікувати хропіння народним засобом. Як боротися з хропінням.

Хропіння здається дрібницею, не вартою уваги, лише до того часу, поки він не перетворюється на серйозну проблему. Крім сильного дискомфорту для людей, змушених перебувати поруч із «порушником спокою», він може принести серйозну шкоду його здоров'ю (утруднене дихання, що призводить до нестачі кисню і погіршення роботи серця). Крім того, хропіння може супроводжуватися таким грізним ускладненням, як синдром апное сну. Або, просто кажучи, зупинкою дихання уві сні. Як же лікувати хропіння, особливо в домашніх умовах?
Інструкція
1
Ефективним засобом для лікування хропіння вважається закапування в ніс звичайного оливкового масла. Це необхідно робити двічі на добу: вранці і ввечері. Закопування призводить до зменшення набряків тканин, а також покращує дихання.
2
Ще більший ефект може дати полоскання горла оливковою олією, адже хропіння виникає при битті м'якого піднебіння об стінки глотки, що призводить до її огрубіння і хронічного травмування. Оливкова олія усуває травмування, пом'якшує глотку і усуває сухість дихальних шляхів. Горло необхідно полоскати перед сном невеликою кількістю масла (вистачить 1столовую ложки) протягом тридцяти секунд.
3
Існують спеціальні вправи, розроблені для м'язів язика і глотки. Вони доступні кожному і можуть принести хороший результат. Ці тренування спрямовані на зміцнення м'язової тканини мови і нижньої щелепи. Мета - домогтися, щоб ці м'язи навіть у розслабленому стані (у сні) забезпечували збільшення просвіту глотки і зменшували хропіння. Також вони дозволяють істотно підвищити тонус м'язів глотки перед відходом до сну, що уповільнює виникнення хропіння. Для досягнення ефекту повторювати їх потрібно мінімум 3-4 неделі.Вот одне з таких вправ: максимально висунете мову вперед і вниз. Утримуйте його в такому положенні близько двох секунд. Виконуйте цю вправу приблизно по тридцять разів двічі на добу.
4
Також можна натиснути на підборіддя пальцями і, приклавши зусилля, пересунути щелепу взад-вперед. Робіть це по тридцять разів двічі на добу.
5
Ще одна вправа: сильно стисніть зубами якусь дерев'яну або пластикову паличку (наприклад, олівець). Утримуйте не менше трьох-чотирьох хвилин. Цю вправу необхідно робити безпосередньо перед відходом до сну.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=DFdTHKUwWGw
Зверніть увагу
Щоб позбавити себе від почервоніння через постійні закидів після сну слід пройти спеціальне обстеження в лікарні або лікувальному центрі. Там зможуть точно встановити причину, що викликає цю «бурю» і допомогти підібрати спеціальне іноді навіть просто індивідуальне лікування.
Корисна порада
Так як людина не може прожити без сну і декількох днів необхідні інші способи лікування хропіння. Як вилікувати хропіння залежить від ступеня тяжкості хропіння, і причин, які до нього привели. Неосложенний хропіння, який доставляє лише соціальний дискомфорт, можна вилікувати на деякий час (час поїздки на поїзді, відпочинку в санаторії) за допомогою препарату Назонекс.
Хропіння заважає не тільки тому, хто хропе, але і близьким. Особливо проблема хропіння поширена у подружніх пар. Як часто чути невдоволення дружин з приводу неможливості заснути через «богатирського хропіння» коханого. Існує кілька народних методів, здатних вирішити цю проблему.

Через що проблема?

Хропіння найчастіше виникає в результаті проблем з носоглоткою. Хропіння може виникнути в результаті вроджених деформацій м'якого піднебіння. Також він може виникнути в результаті яких-небудь лорінгіческіх захворювань або нервових розладів. Самим правильним і ефективним способом лікування хропіння є звернення до фахівця. У такому випадку лікар ЛОР зможе вилікувати саму причину хропіння. Адже він частіше є саме симптомом захворювання. Іноді, щоб назавжди позбутися хропіння потрібне оперативне втручання. У кожному разі, найбільш вірним рішенням буде звернення до лікаря. Але дуже часто люди не готові витрачати гроші і час на вирішення цієї проблеми. І тоді рідним і близьким доводиться миритися з нічним хропінням. У такому випадку можна звернутися до народних методів лікування хропіння.

Лікування хропіння народними способами

Один з найвідоміших способів - це капуста. Два або три листа звичайної капусти пропускаються через м'ясорубку або дрібно нарізаються. Рубана капуста змішується зі столовою ложкою меду і вживається перед сном. Можна також пити перед сном сік капусти з медом. Процедуру потрібно виконувати щодня 4 тижні. Трав'яні збори також можуть допомогти позбутися хропіння. Збір включає в себе по чайній ложці кореня шабельника і хвоща польового, столову ложку ягід чорної бузини і 2 столові ложки будяків. Всі продукти перемелюють. Потім столова ложка отриманого порошку заливається окропом і настоюється годину. Приймати такий настій потрібно 5 разів на день по 1 ложке.Запеченная морква теж може допомогти при боротьбі з хропінням. Очищену моркву потрібно запекти в духовій шафі і з'їсти приблизно за годину до еди.Облепіховое масло корисно капати в ніс за 4 години до сну по 1 краплі в кожний носовий прохід. Робити цю процедуру необхідно 3 неделі.Прічіной хропіння може бути постійна закладеність носа. У такому випадку перед сном щодня потрібно промивати ніс розчином з морською сіллю. Його можна зробити самостійно, а можна купити в аптеке.Настой з календули і кори дуба теж є ефективним способом лікування хропіння. Півлітра води закип'ятити, засипати в окріп по 1 столовій ложці лікувальних рослин, накрити кришкою і настоювати близько 2 годин. Настоєм можна полоскати горло безпосередньо перед сном. Результатом такого полоскання буде зняття набряку з гортані і поліпшення диханія.Ізбавіться від хропіння можуть допомогти і спеціальні вправи, спрямовані на зміцнення м'язів глотки. Але найдієвішим методом є звернення до фахівця. Лікар поставить точний діагноз і призначить необхідне лікування, а народними засобами можна просто його доповнювати за умови того, що лікар дозволив.