Як лікувати дисплазію кульшових суглобів.

Людський організм - дуже крихкий механізм, який схильний безлічі захворювань. Ніхто не може гарантувати вам відмінне здоров'я. Навіть найстійкіших може чекати важке захворювання. Так, наприклад, в житті зустрічається дисплазія тазостегнових суглобів , яка являє собою порушення утворень тканини. У більшості випадків до неї схильні новонароджені, у яких закладка скелета проходить неправильно.
Інструкція
1
Найбільш часто дисплазія у новонароджених пов'язана з вивихом головки стегна. Якщо дитина в утробі рухається мало, деякі елементи можуть залишитися недорозвиненими. Для того щоб вчасно помітити подібні відхилення, ще в пологовому будинку лікар ретельно оглядає малюка. Якщо не почати лікування в найближчі після народження дитини дні, він назавжди може залишитися інвалідом.
2
Як тільки лікар зауважує симптоми дисплазії тазостегнових суглобів, він відправляє дитину на УЗД або рентген. Для того щоб збільшити точність результатів також рекомендується пройти рентгенографію. У тому випадку, якщо підозри виявилися помилковими, в якості профілактики даного захворювання малюкові під час сповивання між ніг укладають подушечку, яка дозволяє розвести ніжки в різні боки.
3
В тому випадку, якщо огляд підтвердив наявність дисплазії тазостегнового суглоба, ортопед відразу ж приступає до лікування. У більшості випадків на це потрібно багато часу і безліч різних процедур. Зокрема, використовують широке сповивання, спеціальні шини, які насильно розводять ніжки малюка в різні боки. Залежно від ступеня захворювання, ці шини можуть бути знімними і незнімними. Якщо у малюка спостерігається запущена стадія дисплазії, йому можуть накласти гіпсову пов'язку. Подібні пристосування допомагають суглобам прийняти правильне положення, гарантуючи здорову і активне життя в подальшому. Звернемо вашу увагу на те, що не можна робити перерви в лікуванні дисплазії тазостегнового суглоба.
4
Необхідно довести справу до кінця, незалежно від того, скільки часу це займе: місяць, два або навіть рік.
5
Крім усього іншого, для більш ефективного лікування дисплазії тазостегнового суглоба необхідно проводити супутні процедуру. До переліку таких можна віднести масаж, фізіотерапевтичні вправи і лікувальну фізкультуру. При цьому всі процедури повинні проводити тільки високоспеціалізований лікар.
Зверніть увагу
В тому випадку, якщо всі традиційні методи не можуть гарантувати повне одужання малюка, лікарі вирішуються на оперативне втручання. Це означає механічне вправлення головки кістки в відповідний паз. Уже після цього суглоб фіксується вищепереліченими способами.