Як створити новий розділ.

Установка і настройка операційної системи Ubuntu Linux - це швидкі й нескладні процедури, які в разі неполадок можуть допомогти вам у відновленні та поверненні працездатності системи. Одна з таких процедур - це розмітка жорсткого диска і створення нових розділів в Ubuntu. Якщо якийсь розділ диска виявиться пошкоджений, ви зможете відновити систему з іншого створеного розділу.
Інструкція
1
Для початку зробіть резервні копії всіх файлів і важливої інформації, яка зберігається на форматируемого диску, на окремий носій. Потім вам буде потрібно програма-редактор розділів, що називається Gparted.
2
Відкрийте в розділі «Адміністрування» менеджер пакетів Synaptics, який суттєво прискорює і спрощує процес установки нових програм в Ubuntu, на відміну від стандартної компіляції через термінал.
3
Введіть у віконце пошуку Gparted - менеджер пакетів відобразить в правій частині вікна знайдений результат. З пропонованих по відношенню до програми дій виберіть установку і натисніть «Застосувати». Відкриється вікно завантаження пакетів - дочекайтеся закінчення завантаження і установки.
4
Запустіть встановлений редактор Gparted. У правому верхньому куті ви побачите всі жорсткі диски, встановлені на комп'ютер. Виберіть той, який ви хочете розбити на раздели.Программа покаже вам візуальну розбивку жорсткого диска - якщо він порожній, всі розділи будуть відображатися в білому кольорі, якщо на ньому є дані - частина розділів буде відображатися в жовтому кольорі. На білих областях ви можете створити нові розділи, натиснувши правою клавішею миші на порожній області і вибравши «Новий», а можете збільшити або зменшити розмір вже наявних. У другому випадку, перш ніж змінювати параметри існуючого розділу, клацніть на ньому правою кнопкою миші і натисніть «Размонтировать».
5
Якщо ви вибрали створення нового розділу, то після вибору відповідної опції відкриється вікно параметрів майбутнього розділу. Вкажіть, чи буде цей розділ основним або логічним. Відзначте тип файлової сістеми.Но запит про застосування операцій для жорсткого диска натискайте «ОК».
6
Очікуйте завершення операції. Після закінчення роботи програми на створених заново розділах клацніть правою кнопкою миші і натисніть «отмонтировать пристрій».