Як навчити дитину ділити.

Розподіл - зовсім не просте математична операція для дитини , а тому матеріал слід подавати особливим чином. Тут важливо не тільки правильно пояснити природу самої дії, а й створити сприятливу для навчання обстановку.
Вам знадобиться
  • -яблокі;
  • -конфети.
Інструкція
1
Насамперед врахуйте, що в тому віці, в якому зазвичай проходиться поділ за шкільною програмою, дитина ще перебуває в так званій "формально-операційної" стадії розвитку. А значить, він не може зрозуміти абстрактні концепції, тому за кожним поясненням повинен стояти реальний приклад, здатний зацікавити дитину.
2
Перед початком вивчення ділення переконайтеся, що дитина добре знає таблицю множення і розуміє механізм, за яким здійснюється дане математичне дію.
3
Дайте дитині, наприклад, чотири цукерки і попросіть розділити їх порівну між ним і вами. Потім запитайте, скільки було цукерок і скільки було людей. Поясніть, що цукерки розділені між людьми, а потім тільки покажіть математичну запис дії.
4
Переконайтеся, що дитина зрозуміла суть процесу, змінюючи кількість предметів і людей, між якими предмети треба розподілити.
5
Покажіть дитині зв'язок між множенням і діленням. Дайте йому інтуїтивно відчути, що це зворотну дію. Наприклад, показавши на реальному прикладі, що три помножити на два - це шість, а шість поділити на два - це три і так далі.
6
Постійно повертайтеся до цих операцій, наприклад, грайте в поділ поза домом. Давайте дитині завдання, які відображають дійсність. Так, при покупці яблук візьміть, наприклад, шість штук і запитайте, скільки яблук дістанеться кожному члену вашої родини. Гуляючи на вулиці, пропонуйте йому поділити цукерки між усіма дітьми у дворі.
7
Якщо дитина не відразу розуміє, що від нього вимагається - будьте терплячі і шукайте спосіб пояснити краще. Але не тисніть на нього, так ви можете викликати негативну психологічну реакцію, через яку дитині буде важко сприймати інформацію. У цьому випадку процес навчання займе значно більше часу.