Як почистити пригоріла каструлю. Як почистити емальовану каструлю.

Настрій з самого ранку може бути зіпсовано, якщо в процесі приготування сніданку господиня відволіклася, і каша підгоріла в каструлі. Хоча очистка пригорілої каструлі на перший погляд і здається процесом дуже трудомістким, але не треба впадати у відчай. Ваша каструля скоро знову заблищить.
Інструкція
1
Почати можна з найпростішого "бабусиного" способу очищення кастрюлі.Налейте гарячої води в зіпсовану посуд. Пригорілі місця повністю повинні бути під водой.Затем насипте 1-2 столових ложки харчової соди і залиште на 30 хвилин. Після закінчення часу поставте каструлю на плиту і доведіть до кипіння. На повільному вогні кип'ятіть хвилин 30-40. Злийте воду.Остаткі пригоріла їжі видаліть за допомогою жорсткої губки.
2
Якщо бажаного результату отримати не вдалося, то спробуйте наступний метод очісткі.Налейте достатня кількість, тепер вже, холодної води. Додайте 3-4 столових ложки кухонної солі. Залиште каструлю на кілька годин, а краще всього на ніч. Вранці спробуйте знову відтерти дно каструлі жорсткою губкою.
3
При дуже великому шарі пригоріла їжі повторіть процедуру.Смешайте в рівних пропорціях сіль і соду. Засипте цією сумішшю всю пригоріла поверхность.Налейте невелику кількість теплої води так, щоб вийшла "кашка". Накрийте каструлю кришкою і залиште її на добу. Через 24 години замініть содово-сольову суміш на свіжу. Долийте води і прокип'ятіть 30 хвилин на слабкому вогні. Злийте розчин і помийте каструлю, використовуючи господарське мило і губку.
4
Для видалення пригорілого молока застосуємо активоване вугілля. Кілька таблеток розтовкти в порошок, насипати в каструлю, залити холодною водою. Через 15-30 хвилин залишиться тільки помити її.
5
Крім народних способів, можна використовувати для очищення гару засоби побутової хімії ("Саніта-гель" або "Шуманом"). Дотримуйтесь інструкції щодо їх застосування. Обов'язково захистіть руки від агресії цих коштів гумовими рукавичками. Після обробки кілька разів прокип'ятіть в каструлі чисту воду, щоб видалити залишки хімічних засобів.
Зверніть увагу
З обережністю використовуйте сіль для очищення каструлі з нержавіючої сталі, т.к. розчинена в холодній воді сіль може залишати темні плями.