Як виростити великий урожай картоплі.

Картопля не одну сотню років є важливою сільськогосподарською культурою. Вирощування його має свої особливості, знати про які просто необхідно. Підготовка грунту, посадка, підгортання, підживлення - ось основні заходи, які створять сприятливі умови для отримання якісного врожаю.
Інструкція
1
Починати роботи з підготовки ґрунту краще вже з осені. Для цього ділянку під картоплю засейте озимим житом. По-перше, це відмінне добриво, а по-друге, коріння жита добре рихлять землю і значно покращують її структуру. Навесні за допомогою культиватора перекопайте в грунт жито разом із зеленню і корінням. Якщо немає культиватора, можна використовувати плоскоріз.
2
Подбати про насіннєвому картоплі краще заздалегідь. В кінці літа обраний картоплю ретельно промийте, просушіть і приберіть в холодний погріб.
3
Навесні, як тільки мине загроза заморозків і дозволять погодні умови, необхідно зробити борозни, з відстанню між ними в 65-70 см і глибиною близько 15 см. У кожну насипати в якості добрива золу і укласти картоплю.
4
Через кілька тижнів після посадки картоплі ви неминуче зіткнетеся з бур'янами. Для їх знищення необхідно боронування (розпушування) грунту. Боронувати краще відразу, як тільки помітили сходи бур'янів або грунтову кірку.
5
Картопляні бульби необхідно підгортати. Виконане вчасно підгортання, особливо після рясного поливу, дозволяє збільшити урожай картоплі на 20-30%. Починати підгортання необхідно вже тоді, коли сходи зросли на 12-15 см. Друге підгортання обов'язково під час активного росту картоплі.
6
Ваш урожай значно підвищиться, якщо під час підгортання ви приділіть увагу удобрення бульб. При недоліку калію листя картоплі стають вузькими і блідими. При нестачі азоту - зростання сповільнюється, а нижні гілки відмирають. При нестачі фосфору - листя бадилля починають кучеряве, набуваючи тьмяний темний колір. А на недолік магнію і цинку вказують бурі плями, розташовані на нижніх листках.
7
Картопля - дуже вологолюбна культура, тому дуже важливо при посухи поливати грунт. Якщо літо посушливе, поливати картоплю краще два рази. Бажано поєднувати час поливу з черговим підгортанням.
8
Основна хвороба картоплі - фітофтора. В залежності від погодних умов, її поява доводиться або на початок, або на кінець цвітіння. Насамперед вона вражає листя картоплі, а потім стебла і весь кущ. З метою захисту від фітофтори рекомендується використовувати для посадки картоплі ранні сорти.
9
Не забувайте про те, що своєчасна збирання врожаю допоможе отримати картопля вищої якості. Кращі строки збирання врожаю - кінець серпня-початок вересня.
Зверніть увагу
Зберігання картоплі. Отримавши великий урожай, треба подбати про те, щоб його зберегти. Адже не секрет, що понад 50 відсотків вирощеного на полях країни врожаю не доходить до столу споживачів.
Корисна порада
Як виростити картоплю вже в травні місяці. Його можна мати на столі в травні і навіть у квітні, але вирощувати його потрібно у попередньому році. У серпні слід посадити старі пророслі картоплини в добре удобрений землю. Можна використовувати ділянки, з яких знято урожай овочів. Для цього застосовують культиватор КФК. Але у кого його немає, можна гребінь нарощувати сапкою (мотикою) з одного, а потім і з іншого боку. Чим вище і ширше гребінь, тим більше буде урожай картоплі. Я роблю висоту гребеня від 25 до 30 см, прибирати його одне задоволення ...