Як вирощувати равликів. метод вирощування равликів.

Вирощування равликів стає все більш популярним. Це не дивно. Адже равлики - спокійні і невибагливі домашні тварини. Забарвлення і розмір равликів можуть бути різними. Ви легко зможете підібрати таку породу, яка сподобається саме вам. У Росії їх мешкає понад півтори тисячі. Звичайно, не всі равлики призначені для вирощування в домашніх умовах. Але є кілька порід, які чудово приживаються в будь-якому місці і приносять велику кількість потомства. Ахатини - одна з них.
Вам знадобиться
  • -акваріум;
  • -земля;
  • -опілкі;
  • -ємності для їжі та води;
  • -камні;
  • -ветка дерева;
  • -пульверізатор;
  • -вода;
  • -продукти, що містять кальцій.
Інструкція
1
Придбайте акваріум з щільно прилягає кришкою. Зробіть у ньому кілька невеликих отворів для доступу свіжого повітря. На кожну особину повинно бути мінімум 30 квадратних сантиметрів вільного простору. Придбайте землю і тирсу, щоб покрити дно акваріума. Перевірте землю на наявність сміття і різних комах.
2
В акваріум поставте 2 ємності - одну для води, іншу для їжі. Перевірте, щоб їх краї не були гострими. Зробіть укриття для равликів. Їх можна придбати в зоомагазинах, або зробити самостійно. Використовуйте для цього тверді матеріали, наприклад, камінь або товстий пластик. Якщо ви вирішили прикрасити акваріум, не використовуйте квіти, папір, пластилін. Всередину можна покласти натуральні камені або товсту гілку дерева.
3
Обов'язково купайте равликів кілька разів на тиждень. Для цього можна використовувати будь-яку проточну воду. Придбайте пульверизатор і 2-3 рази на день ретельно оббризкуйте весь акваріум. Введіть у раціон равликів кальцій. Це можуть бути панцирі молюсків (придбати можна в зоомагазині), шкаралупа яєць, крейда.
4
Щодня годуєте равликів. Не давайте їм їжу зі свого столу. У їх раціон не повинна потрапити сіль, це може вбити ваших вихованців. Годуєте їх фруктами, овочами, зеленню. Улюблені ласощі равликів - протухшее сире м'ясо або риба. Візьміть невеликий шматочок і залиште на 2-3 дні в теплому місці. Після чого дайте його равликам. З обережністю давайте свіжий огірок і банан. Ці продукти дуже подобаються равликам. Бували випадки, коли равлики звикали до них і відмовлялися від іншої їжі.
5
Раз на 3-4 дні міняйте воду в акваріумі равликів. Щомісяця також проводите зміну землі і тирси. Випускайте равликів повзати поза акваріума. Не саджайте їх туди, звідки вони можуть впасти. Це загрожує ушкодженнями раковини. Якщо ви виявили на ній відколи, замажте їх епоксидним клеєм. Збільште кількість кальцію в раціоні равликів. Якщо в найближчі дні раковина не відновиться, особина може загинути.
6
Кожна равлик - гермафродит, тобто потомство приносять всі особини. Коли з'явиться кладка яєць, прикрийте її чим-небудь твердим, щоб виключити їх пошкодження. Коли з'являться маленькі равлики, на кілька тижнів перемістіть їх в інший акваріум.
7
Якщо побачили на равлику паразитів або які-небудь освіти, відселені цю особину. Найближчим часом віднесіть її до ветеринара, можливо, буде потрібно лікування.
Корисна порада
Через нестачу кальцію, равлики можуть об'їдати панцир інших особин. Якщо це сталося, розсадите равликів і щодня давайте їм достатню дозу кальцію.