Як перевести кілометри в квадратні кілометри.

При вирішенні практичних завдань іноді доводиться перекладати один в одного абсолютно різнорідні одиниці виміру. Наприклад, літри часто переводяться в кілограми, а кілометри в квадратні кілометри. Однак, у кожному конкретному випадку рішення подібної проблеми, як правило, не викликає труднощів. Необхідно лише вникнути в суть завдання і скористатися додатковою (супутньої) інформацією.
Вам знадобиться
  • калькулятор
Інструкція
1
Щоб перевести кілометри в квадратні кілометри, необхідно уточнити, що вимірюється або обчислюється в цих одиницях. Швидше за все, це опиняться такі характеристики як площа і лінійна протяжність об'єкта. Як правило, в таких випадках буває відома ширина об'єкта, а довжина або площа може змінюватися в значних межах.
2
Для перекладу кілометрів на квадратні кілометри при вимірюванні дороги, просто помножте довжину дороги на її ширину. Ширину дороги попередньо також переведіть в кілометри. Так як ширина дороги зазвичай задається (вимірюється) в метрах, то просто розділіть ширину дороги (в метрах) на 1000.Еслі ширина дороги непостійна, то переведіть в квадратні кілометри кожну ділянку, що має однакову ширину. Після чого складіть отримані площі. Якщо висока точність обчислень неважлива, прийміть як ширини дороги її середню шіріну.Еслі автодорога є федеральною трасою, то знайдіть її ширину у відповідних довідниках (наприклад, атласах автомобілістів). Для приблизних розрахунків ширину центральної магістралі прийміть рівною 8 метрів (0,008 км) - це середня ширина траси федеральних автомагістралей.
3
Щоб дізнатися скільки квадратних кілометрів міститься в декількох кілометрах будівельного матеріалу (наприклад, лінолеуму або шпалер), то помножте на ширину матеріалу (перекладену в кілометри) погонну довжину, також виражену в кілометрах. Якщо будматеріали поставляються в рулонах (шматках) різної ширини, то помножте на відповідну ширину погонну довжину кожного рулону і складіть отримані твори.