Як зробити точильний верстат. Точильний верстат своїми руками.

Одним з важливих інструментів серед усього допоміжного обладнання є точильний верстат . Конструкція точильного верстата дуже проста і для його виготовлення потрібні прості матеріали. У більшості сімей, що проживають в своєму будинку, є точильний верстат, зроблений своїми руками.
Інструкція
1
Ви можете використовувати електродвигун від старої пральної машини. Його потужності буде достатньо, щоб справити заточку необхідних інструментів. Також вам буде потрібно пускач і відрізок проводу від старої апаратури.
2
Спочатку вам необхідно підготувати місце установки майбутнього точильного верстата. Надійніше помістити його на металевому верстаті. Для цього поставте електродвигун кріпленнями на стільницю верстата і відзначте місця отворів під болти. Приберіть електродвигун і просвердлите 4 отвори. Встановіть електродвигун і закріпіть його за допомогою болтів.
3
На електродвигуні вже є вал, на який ви і будете надягати абразивний камінь. Якщо діаметр вала збігається з діаметром отвору в камені, вам залишається тільки надіти на вал шайбу, потім камінь, знову шайбу і поставити кріпильну гайку, попередньо нарізавши різьблення на валу.
4
Якщо діаметр вала менше діаметра отвору в камені, необхідно додати втулку, яка одягається на вал. У цій втулці зробіть спеціальний паз і отвір для болта, щоб ви могли закріпити втулку на валу, і вона не проверталася разом з абразивним каменем при роботі. На кінці втулки також наріжте праву різьбу по ходу обертання каменю, щоб зафіксувати камінь за допомогою шайб і гайки.
5
Підключіть провід до пускачі. Сам електродвигун не потребує додаткового захисту і безпечний у відкритому вигляді, проте краще сконструювати металевий короб. Так ви захистите свою конструкцію від пилу.
6
В цілях безпеки встановіть скляний захисний екран, який вбереже ваші очі і дихальні шляхи від потрапляння кам'яного пилу. Також встановіть захисний кожух. Він повинен закривати на дві третини з торця абразивного каменю. Ви можете виготовити його зі старої камери від автомобіля. Якщо точильний камінь розколеться, то його частини залишаться в кожусі і не заподіють вам шкоди.