Як намалювати синичку.

Жива природа дає художникам масу джерел натхнення - ви можете тренувати свою техніку малюнка, зображуючи на папері пейзажі, тварин і птахів. Якщо ви ніколи не малювали птахів, спробуйте намалювати синицю, яку кожен напевно бачив, хоча б раз у своєму житті, в техніці пастельній графіки.
Інструкція
1
Вам будуть потрібні пастельні крейди різних квітів, пастельні олівці, спеціальна пастельна папір формату А4 світло-бежевого кольору, паперові серветки і ватяні палички. Також в малюванні вам допоможе малюнок справжньою синички, яку ви будете використовувати в якості прикладу. На окремому аркуші паперу олівцем зробіть начерк майбутнього малюнка, орієнтуючись на фотографію, а потім перенесіть начерк на папір для малювання білим пастельним олівцем.
2
Навколо контуру майбутньої синички нанесіть круговими рухами основні відтінки фону - наприклад, зелений та оранжевий, за допомогою пастельних крейди, покладених на ребро. Розітріть фон, згладжуючи переходи між квітами і залишаючи незакрашенним правий нижній кут.
3
Починайте малювати птицю з дзьоба. Зафарбуйте дзьоб коричневим і чорним пастельними олівцями, а на кінчику дзьоба для обсягу зробіть білий відблиск. Внутрішню частину дзьоба оттените бордовим кольором, а нижню частину - блакитним. Нанесіть на голову синички основний тон темно-синьою або чорною пастеллю, растушуйте, а потім пройдіться поверх темного тону білим олівцем, щоб зробити поверхню фактурнее.
4
У перенісся намалюйте птахові чорні брови і висвітліть деякі пір'я білим олівцем. Прорисуйте білим і чорним олівцями на основному тоні дрібні пір'я. Деталізуйте круглий очей синички - для цього зафарбуйте коло світло-коричневим кольором, в центрі намалюйте чорний зіницю, а від країв до центру затемните очей темно-коричневим кольором.
5
Верхню частину райдужки затіните, зробіть пару білих відблисків для обсягу і реалістичності. Око обведіть тонкої білої лінією. Продовжуйте малювати щоки і шию птиці, роблячи плавний перехід між головою і шиєю за допомогою рівномірних штрихів у напрямку росту пір'я. На стику голови і шиї перекрийте один колір іншим. Деталізуйте дрібні пір'я.
6
Спинку синиці затонуйте світло-жовтої пастеллю, а потім покрийте її темно-жовтим кольором і опрацюйте віддалене крило з допомогою чорної, темно-коричневої і блакитний пастелі. Домалюйте фактуру спинки за допомогою дрібних коричневих штрихів.
7
Растушуйте штрихування і затіните деякі місця. Прорисуйте переднє крило, обводячи верхнє пір'я білої лінією на кінцях, а на махових пір'ї малюйте світло-жовту жилку уздовж краю пера. Намалюйте дрібні світло-блакитні пір'я в Основному крила, а потім оттените жовті пір'я під крилом.
8
Фон близько пір'я злегка затемните, щоб створити контраст з білими краями крил, а потім намалюйте хвіст синички, який має таку ж окантовку білого кольору. Сам хвіст має світло-блакитний відтінок, а також чорний і темно-коричневий, як і крила. Світло-жовтим кольором окрасьте грудку птиці.
9
Намітьте тіні від крил, прорисуйте пухові пера, а потім намалюйте гілочку світло-коричневою, чорною і жовтою пастеллю. Поверх гілочки намалюйте лапки за допомогою чорного контуру і білого олівця, який створює об'єм. Додайте на малюнок світло-жовті рефлекси, растушуйте різкі переходи кольорів і докрасьте фон. Готову картину зафіксуйте лаком.