Як чистити вуха цуценяті. Як почистити собаці вуха.

Щоб цуценя ріс здоровим і веселим, необхідно дотримуватись певних правил гігієни, в тому числі, стежити за чистотою вух. Здорової собаці потрібно чистити вуха як мінімум раз на два-три тижні, а якщо собака короткоухая - раз на тиждень. Це допоможе вам уникнути багатьох неприємностей зі здоров'ям вихованця: навіть у здорових вушках з часом накопичується сірка, надлишок якої може призвести до запалення.
Інструкція
1
Приготуйте палички для чистки вух, ватний тампон або диск (залежно від розміру вушної раковини). Виберіть час, коли собака спокійний, а вам нікуди не потрібно поспішає. Попросіть кого-небудь допомогти вам потримати цуценя. Перш ніж приступати до чищення, помасажуйте малюкові вушка, переконайтеся що він почуває себе комфортно.
2
Не рекомендується прочищати вуха сухою ваткою або паличкою - ви можете травмувати шкіру вуха. Скористайтеся спеціальним ветеринарним засобом або рослинним маслом. Слідкуйте за тим, щоб тампон був не надто вологим - з нього не повинна стікати рідина.
3
Щоб зафіксувати голову собаки, м'яко обійміть її під шиєю і притисніть її голову до грудей. Маленького собачку можна запеленать в рушник.
4
Зігніть вухо в сторону і почніть акуратно протирати його внутрішню частину, повільно рухаючись зверху вниз. Дійте дуже ніжно - чим менше дискомфорту зазнає щеня при першій чищенні, тим краще він буде відноситься до цієї процедури надалі. Очищайте тільки видиму частину вуха. Проникати в вушні канали необхідності немає.
5
Заспокоюйте цуценя під час чищення. Розмовляйте з ним ласкаво і спокійно. Будьте готові до того, що він спробує чинити опір. При всій вашій акуратності йому в будь-якому випадку буде неприємно. Якщо він захоче потрясти головою після чистки, не заважайте йому - можливо, у вушні раковини потрапило трохи рідини. Буде краще, якщо собака її витрусить. Закінчивши чистку, похваліть цуценя, дайте йому ласощі.
Зверніть увагу
Не використовуйте для чищення вух дезінфікуючі засоби типу перекису водню - вони можуть призвести до подразнення і навіть опіку чутливої шкіри вуха. Вибирайте засіб для догляду за вухами, згідно рекомендації вашого ветеринара
Корисна порада
Побачивши у вухах цуценя темно-коричневі виділення - не хвилюйтеся, це звичайна сера.Еслі собака поводиться неспокійно, часто трясе головою, намагається чесати вухо лапою - можливо, це ознаки запалення вуха, або наявності в ньому вушного кліща. У цьому випадку необхідна консультація лікаря.