Як зшити ковдру для виписки. Як зшити комплект комплект для виписки з пологового будинку.

Виписка - урочистий момент, тому хочеться, щоб перше придане малюка було не тільки теплим і функціональним, але і красивим. Найперша велика річ малюка - це ковдру-конверт для виписки.
Інструкція
1
Перше, про що необхідно подумати, приступаючи до виготовлення ковдри-конверта, - в яку пору року малюк вперше вийде на вулицю з пологового будинку. Якщо влітку, то ковдра повинна бути не надто теплим, інакше від перепадів температур малюк може підхопити пневмонію, якщо восени або навесні, то конверт найкраще шити з флісу і синтепону, якщо взимку, то вам не обійтися без товстого шару синтепону або пуху, як матеріалу прошарку. Крім того, для внутрішньої поверхні ковдри необхідно підібрати тонку натуральну тканину, яка дихає і не викликає роздратування - бавовна, ситець, бязь. Можна по-старому зав'язувати ковдру стрічками, але вони ковзають і розпадаються, тому сучасні конверти, як правило, обладнані якої-небудь застібкою. Це може бути гумка, стрічки - зав'язки, гачки або липучка.
2
Ковдра можна шити квадратної або круглої форми. Якщо ви вибрали квадрат, викроюйте його зі стороною не менше 90 сантиметрів, особливо якщо конверт зимовий. По черзі виріжте квадрати з усіх шаром і складіть їх разом. Розгорніть квадрат гострим кутом нагору, там буде голівка дитини. Тут необхідно відміряти від кута 30 сантиметрів, провести лінію і зрізати кут. Зшити цей край до перетину зі старими сторонами квадрата і вставити плательного еластичну гумку. Таким чином конверт буде добре прилягати до голівки дитини, захищаючи його від холоду чи вітру.
3
Шари найкраще простьобаний на машинці. Потім зшити край. Його можна прикрасити мереживом. Нижній край буде закривати ніжки, животик і груди малюка. А боковини будуть не тільки закривати дитину, але й фіксувати його положення в конверті. На край кожного бічного кута необхідно пришити застібку - стрічку, липучку або гачок. Найзручніше липучка, оскільки дозволяє швидше за все запеленать дитини. Далі від лівого краю необхідно відступити близько двадцяти сантиметрів і пришити парну застібку з внутрішньої сторони, а на правому куті конверта таку ж застібку, тільки з зовнішньої сторони для гарної фіксації ребенка.Точно також шиється конверт круглої форми, він навіть дещо зручніше для того, щоб сповивати малюка, так не не доводиться думати про те, куди і як заправити виступаючі кути.