Як вабити гусака манком.

Любителі полювання на диких гусей, знають толк в тому, як правильно імітувати необхідні звуки, щоб принадити птицю. А манок - це всього лише один із засобів численного арсеналу мисливців. Полювання з манком найчастіше ведеться на сірих гусей. Виготовляють цей виріб навіть з дуже рідкісних порід дерева, і кожен з манкою проходить свою, особливу настройку звучання.
Інструкція
1
Умовно манок складається з декількох частин: стовбур і вставка (основна звуковідтворююча частина). Є також в асортименті та електронні манки. Але у них обмежена сфера діяльності, тому що при його використанні створюється відлуння, а гуси це відчувають. Якщо ви хочете спробувати манок в якості засобу приманювання, то пам'ятайте, що гуси не просто так кричать, вони ще й перемовляються між собою, тому тут потрібно вміння правильно маніпулювати манком, щоб імітація вийшла правдоподібною.
2
Тому в ідеалі потрібно наявність музичного слуху і хороша пам'ять, щоб запам'ятати і в майбутньому точно відтворити крики гусей. Завдяки наявності цих якостей, ви не віджахнете гусака. При роботі з манком важливо пам'ятати, що значення має мелодія, звук і висота. Адже у різних порід гусей може бути свій особливий «говір». Для правильного відтворення таких звуків на манці часто дуже використовуються аудіозаписи пташиних голосів.
3
Досвідчений мисливець завжди віддасть перевагу манку з постійною налаштуванням, ніж із змінною, тому що велика ймовірність, що може відбутися збій. Зберігати манок потрібно в м'якій сумці, захищаючи від сильних ударів. У такому випадку манок може прослужити не одне десятиліття.
4
Безпосередньо на полюванні прикріпіть манок коротким шнуром до вашої верхньому одязі або коміра. Це потрібно для того, щоб він не стукав і не бився об гудзики або, наприклад, бінокль.
Корисна порада
Негласне правило полювання на гусей свідчить, що не потрібно використовувати манок занадто часто, це не піде на користь, а, навпаки, може насторожити птицю. Краще видавайте кілька приманює звуків і затаїв на кілька хвилин.