Як перевірити очне дно. Очне дно перевірка.

Зір необхідно перевіряти як літнім, так і молодим людям. У студентів, школярів, офісних службовців, які працюють за комп'ютером, очі знаходяться під великим навантаженням. У підсумку можуть виникнути порушення зору. Постійні огляди у окуліста допоможуть запобігти небезпечним для здоров'я наслідки. Перевірка очного дна є одним з обов'язкових пунктів на прийомі у лікаря.
Інструкція
1
Найчастіше огляд очного дна проводять за допомогою дзеркального офтальмоскопа. Цей інструмент має вигляд спеціально увігнутого дзеркала з маленьким отвором посередині. Дзеркало відображає промені, які виходять від джерела світла, який знаходиться поряд з пацієнтом. І збирає їх у вузький пучок, завдяки якому і висвітлюється очне дно , і окуліст через отвір в люстерко може його досліджувати. Сьогодні для огляду очного дна лікарі використовують електронний офтальмоскоп, в який вмонтований галогеновий джерело світла. Існують 2 способи огляду очного дна. При першому методі видиме зображення збільшують в 4,5 рази. З цього зображення офтальмолог складає загальну картину. При другому, лікар оглядає найдрібніші частинки сітківки ока, збільшені в 16 разів.
2
Окуліст за допомогою офтальмоскопа може ретельно дослідити очне дно. При огляді він оцінить кровоносні судини, колір очного дна, а також стан, так званих, сліпої плями (область, в якому зоровий нерв виходить із сітківки) і жовтої плями (місце найвищої гостроти зору). При огляді очного дна лікар може діагностувати різні захворювання сітківки. Деякі захворювання сітківки або її зміни можуть бути характерними симптомами певних хвороб всього організму.
3
Однієї тільки офтальмоскопии для ретельного огляду очного дна недостатньо. Також застосовуються й інші додаткові методи дослідження. Наприклад, щоб оцінити кровоносну систему і кровотік часто застосовується ангіографія.
4
Одними з найчастіших діагнозів, які може поставити вам офтальмолог, є захворювання сітківки або дегенерація жовтої плями. При запаленні сітківки у пацієнта часто рясніє в очах і падає гострота зору. Хвороби сітківки, який носять незапальний характер, називають ретинопатії. Є безліч різних ретинопатій, що викликаються будь-якої спільної хворобою організму. Наприклад, гіпертонічна і склеротична ретинопатії є проявами гіпертонії. Певні зміни очного дна проявляються при захворюваннях нирок, а також при сифілісі і туберкульозі. Так аневризми кровоносних судин сітківки з'являються при діабетичної ретинопатії. Таке ускладнення може виникнути у людей, які страждають на цукровий діабет уже тривалий час.
5
У більшості літніх людей падає гострота зору. Головною причиною цього погіршення є хворобливі зміни жовтої плями. Залежно від типу дегенерації, лікар при дослідженні жовтої плями може бачити сірувато-білі піднесення або темні і світлі цятки.
6
При відшаруванні сітківки пацієнт не відчуває болю. Симптомами цього захворювання є: погіршення зору і «туманність» перед очима. Діагноз ставлять по наявності піднесення сітківки, що нагадує міхур, і її нерівності.
7
Захворювання сітківки можуть передаватися у спадок. При огляді очного дна можна побачити скупчення пігменту і поступове руйнування сітківки. Першим симптом такого порушення є куряча сліпота, надалі з'являється ризик повної втрати зору.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=f7UoSGxq4Fg