Як намалювати складки.

Зібравшись малювати портрет, пейзаж або натюрморт, початківець художник незмінно стикається з тим, що потрібно зобразити складки . Це можуть бути складки одягу або драпірування. Малюють їх по-різному, в залежності від характеру і призначення роботи. Намалювати складки часом потрібно і модельєру. Складки на спідниці - найдоступніший варіант, тому почати краще саме з нього.
Вам знадобиться
  • - аркуш паперу;
  • - простий олівець;
  • - кольорові олівці чи фарби.
Інструкція
1
Намалюйте спідницю потрібної вам моделі. Якщо це модель із зустрічною складкою, то нижню лінію пояса розділіть навпіл. Їх цієї струми намалюйте вниз 2 розбіжні лінії. Ведіть лінії до низу спідниці. Шматок тканини, розташований між складками, здається трохи коротше довжини виробу. Тому відступите трохи від низу і поведіть між згинами складки пряму або злегка викривлену лінію. При розфарбовуванні таких складок ніяких хитрувань не потрібно, залийте спідницю одним кольором, а контури вироби і згини складок обведіть більш темним олівцем або фарбою.
2
Щоб намалювати спідницю-плісе або спідницю з поздовжніми складками, розділіть нижню лінію пояса на довільну кількість частин і поставте точки. Від цих точок проведіть вниз злегка розходяться лінії. Намалюйте їх довше самої спідниці. З'єднайте кінцеву точку складки з точкою перетину низу спідниці та сусідньої складки. Таким же чином з'єднайте і всі інші точки. У вас повинно вийти щось на зразок «гармошки». Розфарбуйте спідницю точно так само, як і в попередньому варіанті.
3
М'які складки одягу передаються в основному світлотінню. Намалюйте виріб з таким складками - наприклад, штору або задню частину мушкетерського плаща. Зверніть увагу на те, що якщо низ вироби уявити в проекції на площині, він буде здаватися не прямим, а хвилястим. Змініть цю лінію.
4
Визначте, де опуклі частини складки, а де увігнуті. Намітьте їх вертикальними лініями. Почніть накладати світлотінь. Можна робити вертикальну штрихування, паралельну намічених лініях. Якщо ви віддасте перевагу класти штрихи горизонтально, точно дотримуйтесь нижньої хвилястою лінії. Зафарбуйте малюнок рівним шаром. Визначте найбільш світлі місця - вони знаходяться найближче до вас. Намітьте або запам'ятайте ці місця і більше їх не штрихами. Покрийте малюнок другим шаром штрихування, потім третім. Щоразу залишайте незафарбованими все більші ділянки. Останній шар - тільки найтемніші, увігнуті шматки тканини.
Зверніть увагу
Малюючи спідницю-плісе, стежте за тим, щоб всі складки йшли в одному напрямку; Якщо ви малюєте штору зі складками, лінії складок будуть вертикальними. В мушкетерської плащі або іншому подібному виробі він будуть злегка розходитися донизу; Горизонтальні складки малюються за тим же принципом, тільки лінії переходу від світла до тіні проводяться в залежності від того, як висить штора.