Як відкрити свій продовольчий магазин.

Продовольчі магазини , як правило, відкривають в крокової доступності від групи житлових будинків. Це створює зручність для мешканців, які можуть по дорозі з роботи додому «забігти» за необхідними продуктами. Але для набуття привабливого для покупців іміджу необхідно дотримати ряд нюансів.
Інструкція
1
Місце під магазин слід вибирати в видаленні від мережевих супермаркетів, які торгують товарами за зниженими цінами, щоб забезпечити собі конкурентоспроможність. Крім того, необхідно дотримати санітарні норми, до яких також відноситься площа приміщення. Повинно бути передбачено простір для зберігання складських запасів. Розмір торгового залу коштує визначати виходячи з умов прохідності передбачуваного місця розташування магазину.
2
Оснащенню продовольчого магазина доведеться приділити особливу увагу з точки зору функціональності, надійності, зручності і майбутнього асортименту. Вам знадобляться продуктові полиці, вітрини, холодильники, прилавки, касові апарати (необхідно зареєструвати за місцем розташування магазину) та інше специфічне обладнання відповідно до продаваними товарами. По можливості хоча б до частини продукції забезпечте відкритий доступ. Замовте здалеку помітну вивіску, а також табличку із зазначенням режиму роботи. Варто подбати про оптимальний варіант охорони магазину.
3
Визначтеся з постачальниками товару, обговоріть з ними зручні для вас умови роботи, переконайтеся в надійності фірми, в її здатності забезпечити регулярне постачання та коригувати асортимент в разі потреби. Ці критерії в значній мірі впливає на формування кола постійних покупців, які звикають до можливості в будь-який час знайти в магазині конкретний продукт, не витрачаючи час на його пошуки в інших місцях.
4
Персонал продовольчого магазину складають продавці, касири, прибиральниці, бухгалтер, адміністратор. У всіх співробітників повинні бути оформлені медичні книжки. Продавців бажано наймати з досвідом роботи. Переконайтеся в їх умінні ввічливо спілкуватися з відвідувачами, бути послужливими, зверніть увагу, наскільки охайний зовнішній вигляд. Покупці, що приходять в ваш продуктовий магазин, повинні захотіти повертатися сюди ще не раз.
5
Якщо дозволяє бюджет, то можна організувати невелике свято в честь відкриття магазину. Такий захід приверне увагу жителів найближчих будинків, а заготовлені невеликі подарунки, розіграші та знижкові купони сформують позитивний імідж в очах ваших потенційних покупців.