Як збирати букети з квітів. Як упакувати квіти слюдою.

Велика кількість різноманітних букетів, представлених у флористичних салонах, приємно радує око. Крім того, в деяких магазинах вам запропонують самостійно підібрати квіти до заходу, забезпечивши грамотну консультацію і допомогу. Однак зібрати букет з квітів можна і самостійно. Досить засвоїти декілька простих правил.
Вам знадобиться
  • - квіти;
  • - стрічки;
  • - целофан або газетний папір.
Інструкція
1
Згадайте, як перекладається саме слово «букет». У перекладі воно означає «красиво зібрана група квітів». З цього випливає, що пріоритетом у складанні повинна стати краса, а не практичність або химерність. Ще один напрямок для орієнтування - привід, для якого призначається букет. Залежно від того, кому ви піднесете своє творіння, змінюється базова складова, колірні поєднання і варіанти оформлення. При цьому враховуйте також вік обдаровуваного, його соціальний статус, стать і захоплення.
2
Використовуйте всі отримані відомості для продумування основної концепції букета. Тільки справжні майстри можуть дозволити собі складати букет, керуючись виключно інтуїцією. Вам необхідно точно уявляти собі кінцевий результат, до якого ви будете прагнути.
3
Вибирайте світлі відтінки і квіти з бутонами, якщо подарунок призначений для молодої дівчини. Це можуть бути ніжні білі іриси або троянди, зворушливі хризантеми. У вашому розпорядженні - вся палітра пастельних тонів. Піднесіть більш дорослим жінкам букет, виконаний в більш темних тонах. Розбавте його кількома більш світлими плямами, наприклад, білого кольору, - для цього скористайтеся декоративною травою або стрічками.
4
Не забувайте про те, що червоні букети доречні у випадку, якщо ви хочете висловити своє любовне ставлення до людини. Вони можуть бути призначені і для кумира, а також людині, яка виходить на пенсію, але не варто дарувати їх начальниці. Зверніть увагу на сонячні кольори - жовті, яскраво-руді квіти піднімають настрій, а подарувати їх можна всім.
5
Вирушаючи у гості, зберіть букет для господині і для її дочки. Правила гарного тону зобов'язують вас проявити увагу до всіх представницям жіночої статі приймаючої сторони.
6
Пам'ятайте про те, що квітів у букеті повинно бути непарна кількість. Вважається, що якщо їх більше 12, то правило перестає діяти, але в це вірять не всі, тому перестрахуйтеся і не допускайте появи зайвої квіточки.
7
Не складайте екзотичний букет для погано знайомої людини, - обмежтеся стандартними квітами. Також не варто старатися з польовими квітами, - вони будуть доречні скоріше в колі друзів.
Зверніть увагу
Збираючи букет для представника іншої країни, познайомтеся з звичаями, прийнятими на його батьківщині, вони можуть відрізнятися від звичних вам. Наприклад, для англійця незабудки є символом весільних квітів.
Корисна порада
Відступайте від правил, якщо мова йде про ваших близьких: їм краще підносити букети з улюблених квітів. Навіть якщо ваша сестра віддає перевагу жовті тюльпани, подаруєте її саме ними і забудьте, що вони вважаються символом розлуки.
Красивий і оригінальний букет квітів - приємний і доречний подарунок на будь-яке торжество або побачення. Щоб скласти букет, необхідно керуватися деякими правилами й основними принципами флористики.
Інструкція
1
Квіти, які в подальшому стануть головною складовою букета, неодмінно повинні мати довгі й рівні стебла. Знизу (на третину) необхідно видалити листя, у троянд також слід зрізати шипи (в іншому випадку вони загинє у вазі). Якщо ви збираєте букет з кількох видів квітів, то найбільші квітки повинні розташовуватися в центрі букета, з боків розподіліть більш дрібні. Пишні й великі головки не повинні натикатися або дивитися один на одного, бути опущеними вниз. Порожнечі в букеті заповніть декоративним листям або дрібними квітами, придатними за колірною гамою або формі.
2
У правилах збору букетів не існує строгих норм, що регламентують колірну гамму або щільність. Найбільш гармонійні поєднання: фіолетовий і жовтий, зелений і червоний, блакитний і помаранчевий, червоний і синій, жовтий і синій, помаранчевий і фіолетовий. Білі бутони поєднуються з будь-якими іншими. Можна скласти букет в різних відтінках, але в одній колірній гамі. Пам'ятайте про те, що кольори бувають теплими і холодними, що істотно впливає на їх поєднання.
3
Нарциси, гвоздики і конвалії не рекомендується ставити в букет з іншими квітами. У ніжному букеті повинно бути присутні не більше трьох відтінків, бажано, щоб квіти були витримані в одній колірній гамі. Якщо ви складаєте букет з тюльпанів або бузку, то не потрібно разом з ними поєднувати жовті квіти, краще підійдуть ніжно-лілові, білі або блідо-рожеві.
4
Сміливо поєднуйте розміри і фактури. Головки квітів можуть бути великими і дрібними, голчастими і махровими, гладкими. У вашому букеті можуть бути присутніми атласні тюльпани, хризантеми, дрібна гипсофила і великі гербери. Будьте особливо уважні при поєднанні складного і простого в одному букеті. Краса орхідеї і антуриума затулить ніжність і простоту нарцисів або дрібних ромашок. У підсумку букет буде виглядати без смаку і безглуздо. Принадність польових квітів проявиться яскравіше, якщо букет буде складений тільки з них.