Як використовувати командний рядок.

Командний рядок в складі операційних систем лінійки Windows надається в якості продукту з текстовою оболонкою, тобто вона не має графічного начала. За допомогою команд, використовуваних в командному рядку можна виконувати деякі дії, які не можна виконати звичайними засобами в графічному режимі.
Вам знадобиться
  • Командний рядок операційних систем Windows.
Інструкція
1
виконуваний файл командного рядка в операційних системах Windows є cmd.exe. Цей файл можна знайти в каталозі C: WindowsSystem32. Якщо ви ще не орієнтуєтеся в навігації серед папок вашого жорсткого диска, запустити командну рядок можна набагато простіше. Натисніть меню «Пуск», виберіть пункт «Виконати», у вікні, введіть значення cmd або cmd.exe і натисніть кнопку «ОК».
2
Також цю утиліту можна запустити іншим способом. Натисніть меню «Пуск», виберіть пункт «Програми», з відкрився списку виберіть розділ «Стандартні», потім пункт Командний рядок.
3
Робота з командним рядком полягає в введенні деяких команд. Є ряд команд, які постійно використовуються в командному рядку, тому їх назви скорочені до мінімуму, наприклад, команда cd. Ця команда потрібна для переходу до зазначеного каталогу. Після запуску командного рядка введіть команду cd, а через пропуск вкажіть повний шлях до папки (C: Program FilesPrimer).
4
Для просмотру обраного вами каталогу введіть команду dir і натисніть клавішу Enter на клавіатурі. Також є можливість зберегти результати цього запиту в будь-який текстовий документ, назва якого ви можете задати самі. Наприклад, у відкритому вікні командного рядка необхідно ввести команду dir> rezultat.txt і натиснути клавішу Enter. Назва для текстового документа було взято довільно, тобто ви можете змінити на інший варіант.
5
Якщо вас не влаштовує відображення значень у вікні командного рядка, змініть його на свій смак, перейшовши до його настройок. Зробити це можна натиснувши лівою кнопкою миші на лівому верхньому куті програми, вибравши пункт «Властивості». Т.к. основна робота в цій програмі відбувається за допомогою клавіатури, викликати розділ налаштувань можна натисканням декількох клавіш: натисніть клавіші Ctrl + Пробіл, потім натисніть пункт «Властивості».
6
Найчастіше, у вікні командного рядка, підлягають зміні настройки відображення шрифту, його величини, а також колір. Але це не єдині зміни, які варто вносити в цю програму. Не варто забувати, що командний рядок нехай і побудована на роботі з текстом, графічні можливості в ній теж присутні. Активуйте опцію «Виділення мишею» в блоці «Правка», це дозволить заощадити дорогоцінний час, витрачений на перенос потрібного значення в окремий документ.