Як відформатувати без втрати даних.

Сьогодні вже нікого не здивуєш flash-картами великих обсягів, кожен сезон можна спостерігати стрімке зниження цін на залежалися на полицях магазинів товари. Цьому є пояснення - постійно створюються більш нові рішення і та техніка, що була випущена місяць тому втрачає свої позиції, відповідно, ціна на такий продукт падає. Після покупки flash-карти її необхідно відформатувати, для можливості запису файлів великих розмірів.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, flash-носій з об'ємом понад 4 Gb.
Інструкція
1
Так вже виходить, що прогрес в техніки не досяг ще свого апогею і, напевно, не зробить цього ніколи. Незважаючи на всі досягнення сучасних компаній з виробництва носіїв, досі немає домовленості в автоматичному форматуванні flash-пристроїв у файлову систему NTFS. За замовчуванням всі носії форматуються в FAT 32. Ця файлова система не універсальна - файли понад 2 Gb погано читані, а понад 4 Gb не можуть бути записані на носій.
2
Єдиним виходом з цієї ситуації є форматування в систему NTFS. Крім того, що вона читає файли великих обсягів, є й інші та переваги: при форматуванні (зміні файлової системи) носія в NTFS всі дані, які були до цього на флешці можна відновити. Яким чином можна цього досягти? Це можна зробити за допомогою спеціальних програм, які є у складі операційної системи Windows.
3
Перед форматуванням бажано зберегти всі важливі файли, які на ній знаходяться, форматування може не вдасться, а дані будуть втрачені. Запустіть командний рядок Windows. Натисніть меню «Пуск», виберіть пункт «Виконати», у вікні, введіть команду cmd і натисніть кнопку «ОК». Перед вами з'явиться вікно командного рядка.
4
Введіть таке значення у вікно програми: convert z:/fs: ntfs/nosecurity/x, потім натисніть клавішу Enter. Замість z впишіть букву flash-носія (підглянути цю букву можна через «Мій комп'ютер»). Гарантом форматування носія без помилок може бути наявність вільного місця на флешці.
5
Якщо все пройшло добре і на дисплеї не з'являлися повідомлення про помилки, форматування закінчено успішно, інакше слід позбутися з'явилися в ході форматування помилок. За замовчуванням повинна запуститися програма CHKDSK, яка почне перевіряти ваш носій і в підсумку видасть повідомлення про зайнятість флешки іншим додатком. Потім відбудеться запит перезавантаження комп'ютера з метою перевірки носія без навантажень інших програм. У підсумку ця програма буде перевіряти не тільки ваш носій, а й весь комп'ютер, що займе набагато більше часу.
6
Тому відмовтеся від перезавантаження комп'ютера і відкрийте «Мій комп'ютер», натисніть правою кнопкою миші на зображенні флешки, потім у контекстному меню виберіть пункт «Властивості». У вікні, відкрийте вкладку «Сервіс» та натисніть кнопку «Виконати перевірку». У цьому вікні поставте обидві галочки і дочекайтеся закінчення перевірки.
7
Після того, як flash-носій був перевірений і помилки його виправлені, запустіть командний рядок і повторіть процедуру форматування.