Як відучити кролика гризти шпалери.

Вміщені в домашніх умовах кролики часто люблять гризти шпалери , що, звичайно, не подобається господареві. Відучити свого вихованця від цього цікавого для нього заняття можливо, якщо вчасно виявити і усунути причини такої поведінки.
Інструкція
1
У кроликів протягом усього життя ростуть зуби, при цьому досить швидко. Так, за один рік вони можуть додати до десяти сантиметрів довжини. Тому маленькі гризуни постійно обточують свої різці, а шпалери - перше, що трапляється на їхньому шляху.
2
Регулярно приносите і складайте їм в клітку нові сухі гілочки. Коли він знову підбігає до стіни, відсувайте його. Щоб підсилити ефект, щоразу голосно хлопайте в долоні або підвищуйте голос. Поступово у вашого вихованця виробиться стійкий рефлекс
3
Коли випускаєте кролика з клітки попустувати на волі, навколо повинно бути багато іграшок та інших цікавих предметів. Вони відвернуть звірка від думок про шкідництво.
4
Якщо кролик продовжує псувати шпалери, намажте їх кіркою лимона, часником або перцем. Ще можна розмочити у воді таблетку левоміцітін і також змастити. Ваш пухнастий вихованець назавжди запам'ятає цей запах і більше не підійде до стіни.
5
Нерідко причиною є нестача в організмі тварини фосфору і кальцію. Тому переглянете раціон тварини і збалансуйте харчування. Давайте йому різні овочі, зелень, сіно. Нехай їсть трохи більше, ніж раніше. Але не забувайте уважно стежити за тим, щоб він не переїдав і в той же час був ситий.
6
На дно клітки помістіть мінеральні та крейдяні камінці. У них містяться корисні речовини, які необхідні кроликам. Також можна додавати у питну воду по три-чотири краплі глюконату кальцію щодня.
7
До кожного вихованцеві потрібен індивідуальний підхід, який ви невпинно повинні шукати. Якщо не виходить - не поспішайте впадати у відчай. Продовжуйте пошук нових методів, і незабаром справа обов'язково увінчається успіхом.