Як дізнатися швидкість жорсткого диска.

Практично кожному користувачеві відомо, що жорсткий диск невипадково так названий. У його основі лежить кілька пластин, які знаходяться на шпинделі. Цей шпиндель розкручує диски з певною швидкістю , щоб голка змогла вважати потрібну інформацію. Швидкість кожного жорсткого диска різна, справжню швидкість вінчестера можна дізнатися тільки за допомогою спеціальних програм.
Вам знадобиться
  • Програмне забезпечення Disk Speed.
Інструкція
1
З назви програми можна зрозуміти, для чого вона призначена. Програма настільки мала, що швидкість її скачування з мережі інтернет займе всього кілька секунд, незважаючи на пропускну здатність вашого з'єднання. Це просте додаток дозволить дізнатися мінімальну і максимальну швидкість читання, обсяг вінчестера, тип файлової системи, кількість секторів, а також розмір кластера.
2
Т.к. програма не вимагає установки, розпакуйте її і запустіть, двічі клікнувши лівою кнопкою миші на файлі Disk Speed.exe. У головному вікні програми натисніть на випадаючий список Drive to Test і вибираємо будь-який розділ жорсткого диска. Як правило, першим тестують розділ «С», тому він системний.
3
Нижче списку будуть розташовуватися вкладки, перейдіть до вкладки Test Resluts і натисніть кнопку Begin Test для запуску тестування вибраного розділу. Що потрібно зробити, щоб програма максимально швидко справила тестування диска і дала найбільш точні результати? Необхідно закрити всі програми, які будь-яким чином можуть взаємодіяти з жорстким диском. Також необхідно під час тесту повністю припинити роботу за комп'ютером.
4
По закінченню тестування в нижньому вікні програми Results in brief відобразяться результати в стислому вигляді. Для докладного відображення підсумків тестування натисніть кнопку Compare Results. При натисканні на цю кнопку буде виданий запит на з'єднання з мережею інтернет. Disk Speed з'єднається з сервером, на сторінці якого будуть викладені всі результати даного тестування.
5
Незважаючи на те, якого роду звіт ви будете дивитися, короткий або мінімальний, швидкість жорсткого диска буде відображена в поле Drive Speed. На сайті програми можна порівняти ці показники з еталонними значеннями жорстких дисків, які також проходили цей тест.
Для тестування жорстких дисків розроблено безліч програм платних і безкоштовних. HDD Scan - безкоштовна програма для Windows, за допомогою якої можна переглянути показники SMART, перевірити вінчестер на наявність поганих секторів, а також побачити в графічному поданні швидкісні характеристики швидкості роботи вінчестера.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - інтернет;
  • - програма HDD Scan.
Інструкція
1
Завантажте програму HDD Scan. Її не потрібно встановлювати. Інсталятор ви можете знайти на офіційному сайті розробника hddscan.com. Збережіть завантажену програму в папку Programs для подальшого використання і запустіть додаток, натиснувши двічі кнопкою миші на стартовий файл.
2
В основному вікні програми, в розділі Sourse Disk, перевірте, чи правильно обраний вінчестер. Ви можете побачити дані SMART, натиснувши на однойменну кнопку трохи нижче. Розшифровку даних атрибутів ви можете легко знайти в інтернеті.
3
В області Process натисніть на кнопку Start, щоб почати перевірку диска. Параметр Start LBA - перший сектор перевірки, а End LBA - останній сектор. Під час процесу перевірки область закладки Map буде заповнюватися кольоровими квадратиками, які позначають сектора. Як тільки весь простір буде заповнено такими квадратиками, система автоматично сповістить вас про те, що комп'ютер повністю перевірив швидкість жорсткого диска.
4
Зайдіть на закладку Map, щоб подивитися графік швидкості жорсткого диска. Вона може відрізнятися в залежності від області секторів, яка в даний момент тестується. Програма також пропонує відрегулювати шум роботи жорсткого диска, вивести у вигляді звіту дані про перевірку секторів і деякі інші можливості. HDD Scan досить проста в роботі, і її варто мати в арсеналі службових програм з обслуговування комп'ютера.
5
В цілому можна сказати, що перевірити швидкість жорсткого диска на персональному комп'ютері не важко, так як для цього досить завантажити відповідне програмне забезпечення і виконати кілька простих операцій. Однак будьте уважні, тому що неправильна робота з подібними програмами може порушити всю систему.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=9n_65CNV3Gc