Як полоскати рот хлоргексидином. Полоскання рота хлоргексидином.

Біль у горлі - вельми неприємна річ. Вона може бути і досить помірною, коли людина відчуває лише легкий дискомфорт, і дуже сильною, коли будь-яка спроба «ковтання» схожа тортурам. Існує великий список засобів, які можна застосовувати при болях в горлі: тут і «смоктальні льодяники» на основі ментолової і евкаліптової олій, і настої ромашки, і слабкий розчин марганцівки. Останнім часом, все більш популярним стає такий засіб, як хлоргексидин. Як же його використовувати?
Інструкція
1
Хлоргексидин випускається в різних формах, а саме у вигляді 0,05% розчинів для зовнішнього застосування, таблеток, аерозолів, гелів. Для полоскання порожнини пацієнтові знадобиться, природно, розчин цього препарату. Процедура дуже проста: спочатку вам необхідно прополоскати хворе горло кип'яченою теплою водою, потім набрати в рот одну столову ложку розчину хлоргексидину, і полоскати ним рот протягом тридцяти секунд. Після цієї процедури слід утриматися від прийому їжі мінімум на дві години. Дану процедуру краще повторювати двічі на добу, вранці і ввечері. При сильних болях в горлі, можна збільшити кількість процедур до трьох.
2
При прийомі не слід забувати і про протипоказання. Пацієнтам з підвищеною чутливістю до компонентів хлоргексидину, використовувати його не рекомендується. Також з великою обережністю його повинні використовувати вагітні жінки та годують грудьми матері. У цих випадках застосовувати цей розчин для полоскання порожнини рота можна тільки за погодженням з лікуючим лікарем.
3
З побічних дій хлоргексидину, відзначено зміна смаку в окремих випадках на нетривалий час.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=o7D6UfD4Xgc
Зверніть увагу
Особливе вказівку: у жодному разі не можна ковтати хлоргексидин! Якщо ж це випадково сталося, слід негайно промити шлунок великою кількістю води, після чого прийняти не менше десяти таблеток активованого вугілля.
Корисна порада
Це високоефективний препарат, який має протимікробну, противірусну і знезаражувальним дією. Не випадково він широко використовується в боротьбі з запальними захворюваннями порожнини рота (ангіна, стоматит, тонзиліт, пародонтит і т.д.). Широко застосовується в хірургії для обробки операційного поля і рук хірурга, а також стерилізації інструментарію.