Як витягти диск з дисководу.

Вставили диск в дисковод, хотіли попрацювати з ним, а він виявився «порочним». Дисковод його відмовляється випускати, а комп'ютер перезавантажити з яких-небудь причин ви не можете. Знайома ситуація? Ця проблема розв'язана.
Вам знадобиться
  • програма Unlocker, голка або скріпка.
Інструкція
1
Якщо звичайним натисканням кнопки «відкрити/закрити» на дисководі вдається витягти диск, тобто дуже мала ймовірність того, що проблема в самій цій кнопці. Для того щоб виключити або підтвердити цей варіант, скористайтеся програмним методом вилучення - відкрийте вікно "Мій комп'ютер" подвійним клацанням по ньому на робочому столі. У вікні на значку дисковода клікніть правою кнопкою миші і в контекстному меню виберіть команду «Витягнути».
2
У разі якщо ніяких реакцій не відбулося, цілком можливо, що той чи інший файл на диску зайнятий яким-небудь системним процесом, може навіть і вірусом. Для того щоб перевірити це, використовуйте програму Unlocker. Якщо її немає, то обов'язково встановіть її, вона вам дуже знадобиться для вирішення багатьох проблем.
3
Після установки програми в контекстному меню дисковода з'явиться пункт Unlocker, клікніть на нього. Відкриється вікно програми, в якому буде інформація про те, який процес використовує той чи інший файл на диску. Якщо програма показала список файлів та шляхи до процесів, то файли заблоковані і ймовірно, тому диск не виймається.
4
Для розблокування файлів у нижній частині діалогового вікна програми натисніть на кнопку «Розблокувати все» і спробуйте витягти диск. Якщо нічого не допомогло, то переходите до наступного способу.
5
Візьміть скріпку і вирівняйте його (також ви можете використовувати тильну сторону товстої голки). На передній панелі дисковода є невеликий отвір (воно служить для екстреного відкриття лотка), вставте туди кінець скріпки і натисніть всередину. Фіксатор лотка ослабне, і ви зможете потягнути його на себе і витягти диск.
Корисна порада
Якщо нічого з цього не допоможе або подібна проблема буде регулярно повторюватися, то зніміть ваш дисковод і віднесіть в ремонтний сервіс.