Як зробити будинок кролику. будиночки для декоративних кроликів своїми руками.

Кролики - пухнасті кумедні звірята, що приносять в будинок радість, спокій і затишок. Щоб і кролику було тепло і комфортно у вашій міській квартирі, побудуйте для нього симпатичне житло з підручних матеріалів. Для цього не потрібно якихось спеціальних знань з кролівництва.
Вам знадобиться
  • дошки або ДСП (без просочення), сітки, рейки, молоток, пила, цвяхи, шурупи, фурнітура, миска, поїлка, стружки або солома, брусок з фруктового дерева.
Інструкція
1
Візьміть папір і олівець і накидайте приблизний креслення будиночка, вкажіть його розміри, відповідно до габаритів тварини.
2
Зробіть заготовки з дерев'яних листів для бічних стінок будиночка. Навіть якщо ви є гордим володарем вихованця значних розмірів, квадрати для стінок будуть не більше 1? 1 м. Зробіть заготовки для задньої стіни і дахи. Задня стіна теж повинні бути не менше 1 м в довжину, а у висоту на 10-15 см менше бічних. Це необхідно зробити, для того щоб після поставити під сітковий підлогу піддон. Сам будиночок буде стояти на планках-ніжках.
3
Якщо ви хочете обладнати для кролика окреме гніздовий відділення, ваше споруда буде приблизно в 2 рази більше, відповідно й матеріали для стінок і даху заготовлюйте з урахуванням цього. Дах можна зробити сіткову або з одними дверцятами, але краще - дерев'яну з двох стулок на шарнірах, які будуть відкриватися по типу шафи-купе.
4
Зберіть з дерев'яних планок раму для будиночка. Зафіксуйте на рамі сітку, яка буде служити підлогою. Для цього переверніть конструкцію і по всьому нижньому периметру рами закріпіть сітку рейками. Ви можете залишити місце для гніздового відділення, підлогою якого буде служити дошка. Прикріпіть задню стінку. Прикріпіть бічні стінки. Прибийте верхню планку до бічних стінок: на ній згодом буде зафіксована дах-дверцята або додаткові планки для кришки-купе.
5
Якщо ви будуєте будиночок з гніздовим відділенням, поділіть спорудження навпіл і зміцните міцну дошку з уже прорізаної дверцятами і дошку для підлоги.
6
Прикріпіть передню панель будиночка до стінок. Передню панель можна зробити повністю сеточной в обох відсіках або відокремити гнездовое приміщення, а сітку натягнути тільки в активній зоні. Зробіть з рейок і сітки дверцята на передній панелі в активній зоні або дверцята, що ведуть з гніздового відділення.
7
Змайструєте дах з дерев'яних дощок. Закріпіть її на поздовжніх планках і стінках будиночка. Перевірте, як відкривається дах.
8
Поставте під нижню сітку піддон, а сам підлогу покрийте соломою або стружкою шаром в 2 см. Поставте в будиночок миску і прикріпіть спеціальну поїлку для домашніх тварин. Покладіть в будиночок дерев'яний брусок, для того щоб кролик міг точити зуби.
Корисна порада
Не будуйте будиночок для кролика з фанери або смолистих порід дерев. Фанера - не перешкода для гострих кролячих зубів, а смола шкідлива для здоров'я тварин.