Як вирощувати овець.

Однією з найбільш прибуткових галузей сучасного сільського господарства є вівчарство. Овець можна вирощувати для забою, стрижки або подальшого виробництва такого корисного продукту, як овечий сир (бринза). А можна і поєднати в одному господарстві всі ці напрямки.
Інструкція
1
Оформіть всі необхідні документи для реєстрації селянського фермерського господарства.
2
Оберіть ділянку під будівництво ферми або орендуйте відповідне приміщення в одному з колишніх колгоспів і переобладнайте його під кошару. Якщо ви плануєте поставляти сир в населені пункти вашого району, орендуйте ділянку недалеко від них, щоб продукція, що доставляються вами, була свіжою. Головне, щоб до кошарі згодом без проблем можна було підвести електрику та тепломережі.
3
Отримайте в місцевому відділенні ветеринарної служби довідку про санітарний відповідно обраного району всім необхідним епідемічним та екологічним стандартам.
4
Побудуйте кошару на обраному ділянці або переобладнайте відповідне приміщення. Розрахуйте площа приміщення, виходячи з кількості поголів'я майбутнього стада і його складу (молодняк, овечі матки, барани), а також залежно від того, чи плануєте ви тримати все стадо разом або обладнати відсіки для різних категорій овець.
5
Використовуйте для будівництва цегла, камінь, черепашник. Підлоги в кошарі повинні бути глинобитні з підстилками з соломи. Обладнайте вентиляцію з природною циркуляцією повітря, а також спеціальні верстати (коробки з 4-х дерев'яних щитів з дверцятами) для зручності доїння. Придбайте годівниці, поїлки, укладіть договори з постачальниками якісних комбікормів.
6
Обгородіть пасовище для овець, яке зазвичай примикає до основних приміщень. Розрахуйте площа пасовища, виходячи з розміру стада (2-4 м? На 1 голову). Барани-виробники повинні проводити на пасовищі якомога більше часу для підвищення статевої активності. Ягнят відправляйте пастися тільки по досягненні ними віку в 2-3 тижні. Але не виводьте стадо у двір в дощову погоду, якщо ви плануєте займатися розведенням овець на шерсть, хоча їх і стрижуть тільки один раз на рік (зазвичай навесні).
7
Закупіть овець у місцевих фермерів або відвідайте сільськогосподарську виставку та укладіть договори з постачальниками виробників і молодняка, а також із заводами з переробки продукції ферми. При закупівлі овець звертайте особливу увагу на екстер'єр тварин.
8
Оформіть всі необхідні сертифікати якості продукції в Росспоживнагляді, представивши її зразки на експертизу.
Власники домашніх тварин добре знають, що утримання та догляд за твариною вимагають від господарів виконання великого кількість великих і дрібних обов'язків. Про них не можна забувати або відкласти, ними неможливо знехтувати. Все це вірно не тільки щодо кімнатних мешканців - кішок або папуг, але й для жителів привілля - баранів , вирощування яких також пов'язане з деякими обов'язковими процедурами.
Вам знадобиться
  • - пасовище;
  • - загін.
Інструкція
1
Підготуйте місце проживання для баранів: вівці повинні мати можливість сховатися в загоні, якщо на вулиці вирує негода. Для невеликого стада достатньо стандартного сараю. Зверніть увагу, що він повинен бути розташований на височині. Вам належить прибирати за своїми "вихованцями". Прослідкуйте, щоб процес усунення із загороди гною ні надмірно трудомістким. Вибирайте місце виходу, керуючись напряму переважаючих вітрів у вашій місцевості: вівці повинні бути захищені від них стінами. Врахуйте також і необхідність забезпечення баранів водою: сарай повинен перебувати в безпосередній близькості до джерела вологи.
2
Подбайте про наявність пасовища. Його величина буде залежати від кількості баранів, які ви плануєте вирощувати. Вважається, що для прохарчування однієї вівці, а також її потомства, необхідно виділити ділянку площею в 1 га.
3
Купуйте баранів, тільки переконавшись у наявності у продавця всіх необхідних сертифікатів. Краще, якщо це буде спеціальна ферма або господарство. Подбайте про те, щоб отримати максимальну кількість інформації про принципи догляду за тваринами, яких дотримуються в цьому місці - це стане в нагоді вам в майбутньому.
4
Визначтеся, з якими обов'язками ви впораєтеся самостійно, а для яких вам доведеться найняти службовців. Догляд та вирощування баранів передбачає необхідність їх випасу, для якого потрібно пастух; доїння, за яке відповідає доярка; медичних оглядів, якими займається лікар; а також стрижки - цією справою також займаються фахівці.
Зверніть увагу
Зверніть увагу на овець романської породи - її зазвичай вибирають початківці. Ці барани невибагливі у догляді і досить слухняні.