Як спіймати лина.

Лінь - досить поширена риба і водитися в озерах, річках і водоймах, де є замулені і зарослі ділянки дна. Окремі екземпляри можуть досягати 45-50 см в довжину і 3 кг ваги, але, частіше зустрічаються представники цієї породи розміром 30 -35 см. Його тіло незграбно і покрито товстим шаром слизу і дрібної лускою. Він досить невибагливий до їжі і його навіть розводять у штучних водоймах і ставках.
Інструкція
1
У природних умовах лин, який харчується дрібними рачками, личинками та черв'ячками, зустрічається на замулених ділянках дна, де товщина придонного шару мулу не перевищує півметра, а глибина його залягання - 1-2 метра. Лінь водиться практично на мілководді. Оптимальними умовами для нього будуть зарості очерету або рогозу, в яких водиться безліч дрібних комах, і невеликий шар мулу на кордоні з водною рослинністю.
2
Ловити лина починають з моменту потепління води в середині весни і до кінця літа. Якщо осінь була теплою, то зловити його можна буде і в жовтні. Поведінка лина варіюється в кожній водоймі, але, зазвичай, ранкове клювання починається зі сходом сонця і триває до 8-9 годин ранку. Після цього риба йде в глибину, щоб знову повернутися до берега на вечірній зорі, годин на 7.
3
Досвідчені рибалки починають підгодовувати обережного лина дня за 2-3 до початку риболовлі. Для привади і потім для підгодовування використовуйте звичайну підгодовування для ляща або коропа, але додайте в неї рубаних земляних черв'яків. Особливим ласощами для лина буде сир, краще використовувати злегка подкісшій.
4
Для лову лина використовуйте донну і поплавкову снасть. З поплавковою снастю вибирайте місця ближче до водної рослинності, неглибокі. Наживку покладіть на дно, оскільки на ту, що висить в шарі води, лин реагує менш активно. Якщо ви користуєтеся донною снастю з годівницею, то перевірте щільність мулу на дні. Буває так, що під вагою годівниці в мул занурюється і наживка. Звичайно, клювання в цьому випадку ви не дочекаєтеся. Використовуйте звичайну монолески товщиною 0,35 мм, а для повідків - 0,3 мм, вона гасить удари риби ефективніше, ніж плетені шнури.
5
Рибу підсікайте різко і сильно, щоб жало гачка глибше устромилося в губи лина. Покльовці його млява і насадку він з'їдає поступово, водить її. Іноді, крупна риба заковтує повністю всю насадку і йде глибше разом з поплавком. При такій покльовці підсікання практично завжди завершується уловом.