Як лікувати психічні розлади.

Психічними розладами називають такі стани людей, при яких порушується інтелектуальна і психічна діяльність, виражена емоційними розладами. До них відносяться стреси, передменструальний синдром, розлади періоду вагітності і післяпологові депресії у жінок, параноя, наслідки алкоголізму. Психічні розлади спостерігаються в будь-якому віці і вимагають невідкладної медичної допомоги.
Інструкція
1
Лікування посттравматичного стресового розладу починайте з виявлення причин захворювання. Хворий повинен усвідомити сам природу своєї хвороби. Кращим помічником є сім'я, яка повинна сформувати правильне ставлення до хворого. Посттравматичний розлад найчастіше спостерігається у учасників військових дій, жінок, які зазнали насильства. Лікування проводить спеціально підготовлений психотерапевт. Панічні напади, тривожність, вибуховість, імпульсивність допомагають подолати антидепресанти і транквілізатори.
2
В період передменструального синдрому обмежте споживання солі і рідини. При розладах періоду вагітності не застосовуйте психотропних засобів, не турбуйтесь через дрібниці. Приберіть все подразники, налагодьте спокійну обстановку в родині і в стосунках з чоловіком. Якщо потрібна госпіталізація, не відмовляйтеся.
3
Післяпологові психічні розлади лікуються тільки в стаціонарі. Мати і дитина повинні бути ізольовані один від одного, але лише тимчасово. Якщо мати вживає транквілізатори, слід заборонити годування груддю. Проведення психотерапії, сімейного консультування допомагають вирішити всі конфлікти. Жінка поступово відчуває і приймає свою нову соціальну роль, що допомагає їй позбутися післяпологового розлади.
4
Вчіться регулювати рівень своєї психічної активності. Якщо пустити справу на самоплив, то негативні переживання візьмуть верх. Навіть в самих безвихідних ситуаціях проявляйте активність. Не втрачайте самовладання, не впадайте в апатію.
5
Отримуйте більше позитивних емоцій, радійте життю, т.к. саме ці емоції впливають на нервову систему і сприяють оздоровленню організму. Сон і фізична активність прекрасно піднімають настрій. Гуляйте на свіжому повітрі, слухайте улюблену музику. Добрі взаємини з людьми додають бадьорості і життєрадісність.
Проблема лікування психічних захворювань полягає в тому, що до цих пір недостатньо відомо про причини їх виникнення. Тому лікування розладів психіки, як правило, являє собою лише корекцію симптомів і полегшення страждань пацієнта.
Інструкція
1
Залежно від мети, яку лікар переслідує, можна виділити купіруються терапію, підтримуючу і корригирующую. Купирующая терапія спрямована на швидке усунення гострих симптомів хвороби. Наприклад, для купірування гострого психозу, збудження або помрачненія свідомості використовують ін'єкції спеціальних лікарських препаратів, що зменшують прояв цих симптомів. А при деяких видах шизофренії досі застосовується електрошокова терапія.
2
Після усунення гострих проявів психічної хвороби, щоб уникнути повернення психозу, переходять на підтримуючу терапію. Хворому призначають ліки в таблетках для тривалого застосування. Часто пацієнт приймає препарати і після повного зникнення симптомів (профілактична терапія).
3
коригуюча терапія спрямована на корекцію поведінки хворого та адаптацію його в суспільстві. Часто вона включає в себе психотерапію і прийом лікарських препаратів.
4
Застосування в психіатрії лікарських препаратів називається психофармакотерапія. В даний час існує безліч груп ліків, що допомагають психічно хворим.
5
Нейролептики (антипсихотичні засоби) - ліки, що пригнічують прояв гострого психозу (марення, галюцинації, збудження і т. П.). Вони блокують особливі рецептори в головному мозку. Залежно від виду нейролептика, препарати можуть надавати виборчий антипсихотичний ефект, пригнічуючи тільки галюцинації, марення, надцінні ідеї, кататонію. До таких препаратів належать, наприклад, «Галоперидол», «Трифтазин». Інші ліки можуть надавати загальний антипсихотичний ефект і використовуватися для лікування шизофренії («Мажептил», «Етаперазін»). Нейролептики з вираженим заспокійливим ефектом застосовуються для лікування психомоторного збудження, безсоння («Дроперидол»).
6
Наступна група препаратів, що застосовуються в психіатрії, називається антидепресанти («Амитриптилин», «Паксил», «цефедрін» і т. П.). Головне показання до призначення ліків цієї групи - депресія (зниження настрою, апетиту, порушення сну). Конкретний вид препарату і його дозування підбираються індивідуально. В результаті тривалого прийому ліків, підвищується настрій, проходять ідеї самозвинувачення, поліпшується якість життя пацієнта.
7
Транквілізатори - препарати, купирующие тривогу, неспокій, внутрішнє напруження. До них відноситься «Діазепам», «Феназепам», «Нітразепам», «Мебікар». Ліки використовуються тільки для корекції найлегших розладів, наприклад, при слабоумстві у літніх людей. Крім того, транквілізатори приймають і здорові люди в ситуаціях крайнього хвилювання. А при лікуванні більш важких форм психічних захворювань, наприклад, шизофренії, транквілізатори не ефективні.
8
Препарати, що стабілізують настрій, називаються нормотімікі. До них відносяться солі літію. Препарати використовуються для профілактики маніакальних і депресивних фаз маніакально-депресивного психозу і шизофренії.
9
Протисудомні препарати застосовуються для лікування судомних нападів («Дифенин», «Фенобарбитал»). Їх необхідно застосовувати тривало.
10
В психіатрії існують методи нелекарственного біологічного лікування. Інсулінокоматозная терапія застосовується для лікування гострих нападів шизофренії. Суть методу полягає в тому, що хворому вводять інсулін і занурюють його в кому. Через 10-20 хвилин людини виводять з коми. Для переривання психозу вимагається 10-20 ком.
11
Електросудомна терапія (ЕСТ) ефективна при важких депресіях і шизофренії. Впливаючи електричним струмом, психіатри прагнуть викликати судомний припадок, який купірує гострий приступ шизофренії. Курс лікування становить 4-8 сеансів. Світлотерапія застосовується при сезонних (зимових) депресіях. Хворі зазнають інтенсивного впливу світла протягом 2-4 годин. Курс лікування проводиться весь «темний» період року.
12
Психотерапія - невід'ємний метод лікування хворих, що доповнює медикаментозну терапію. Існує величезна кількість методик психотерапії: гіпноз, навіювання, психоаналіз, аутотренінг, групові та сімейні заняття і т. П. Програма підбирається лікарем індивідуально для кожного пацієнта.