Як лікувати поверхневий гастрит. поверхневий гастрит лікування.

Поверхневий (катаральний) гастрит представляє собою початкову стадію захворювання слизової оболонки шлунка, яка проявляється неприємними відчуттями після прийому деяких видів їжі, особливо при значній похибки в дієті (вживання у великій кількості гострої, смаженої , солоної, маринованої їжі, особливо в поєднанні з алкоголем).
Вам знадобиться
  • - відвар насіння льону;
  • - відвар шипшини.
Інструкція
1
Для лікування та попередження загострення поверхневого гастриту важливо: Дотримуватися дієти, засновану на вживанні термічно обробленої їжі, яка не викликатиме додаткове роздратування слизової оболонки шлунка. Слід виключити міцні бульйони і м'ясні відвари, гостру, солону, мариновану їжу, велика кількість овочів, багатих на клітковину, тому що така їжа сама по собі негативно впливає на слизову оболонку шлунка, провокуючи виділення великої кількості шлункового соку. Також не слід зловживати стравами зі свіжого молока, краще використовувати нежирні кисломолочні продукти в помірних кількостях.
2
Слід відмовитися від шкідливих звичок - куріння, алкоголю, які провокують виділення соку з клітин слизової оболонки. Також слід намагатися уникати нервово-психічних перевантажень, негативно впливають на стан шлункової секреції.
3
Харчування має бути дробовим, частим, їжа повинна містити достатню кількість необхідних поживних речовин. Можна використовувати різні кисломолочні продукти, каші, протерті супи.
4
Застосування обволакивающих засобів, антацидних препаратів краще узгоджувати з лікарем, але при неможливості отримати медичну допомогу негайно можна прийняти «Маалокс», «Фосфалюгель», «Альмагель» - препарати, які пов'язують кислоту шлункового соку і надають захисну дію на слизову оболонку.
5
Для лікування поверхневого гастриту та попередження його нападів можна використовувати засоби народної медицини: відвар насіння льону, відвар шипшини, готові лікарські збори, які продаються в аптеках.
6
Якщо дієта і прийом засобів народної медицини не роблять ніякого ефекту або він незначний, слід обов'язково проконсультуватися у лікаря терапевта або гастроентеролога і пройти повний курс лабораторного та інструментального дослідження, який дозволить точно встановити діагноз і варіант гастриту. Залежно від цього і буде призначатися лікування.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=s1dqHjczq8o