Як очистити одяг від смоли.

В теплу пору року всі намагаються проводити якомога більше часу на природі. Проте відпочинок в лісі, особливо хвойному, може затьмарити прикра випадковість: деревна смола, забруднивши одяг . Не обов'язково відразу викидати зіпсовану річ, можна спробувати видалити смоляне пляма.
Вам знадобиться
  • - скипидар
  • - спирт
  • - паперові серветки
  • - праска
  • - картопляний крохмаль
  • - нашатирний спирт
Інструкція
1
Спосіб 1Якщо смоли на одязі багато і вона налипнула грудочками, покладіть річ на півгодини в морозильну камеру (в разі, якщо вона велика і не поміщається в «морозилку», візьміть шматочок льоду і потріть їм пляма).
2
Одягніть бавовняні рукавички і відламайте замерзлі шматочки смоли. Полежавши в морозильній камері, смола буде легко відшаровуватися і розсипатися на частини.
3
Змочіть пляма водою (в тому випадку, якщо смоли на одязі було мало, почніть з цієї дії).
4
Підкладіть під нього ганчір'я або складену в кілька шарів паперову серветку і протріть пляму скипидаром.
5
Накрийте пляму зверху промокальним папером і паперовою серветкою, попередньо скрутивши її в декілька шарів. Кілька разів проведіть зверху гарячою праскою. Пляма має зникнути з одягу, всмоктавшись в папір. Промийте місце, на якому було пляма, спочатку мильною, потім ¬чістой проточною водою.
6
Спосіб 2Протріте пляма ганчірочкою, змоченою в спирті. Для остаточного видалення плями може знадобитися повторити цю операцію кілька разів.
7
Спосіб 3 (для видалення застарілих плям) Приготуйте суміш: чайна ложка картопляного крохмалю, 5 крапель скипидару, 5 крапель нашатирного спирту. Нанесіть суміш на пляму з двох сторін. Дочекайтеся висихання суміші і відчистите її з одягу за допомогою жорсткої щітки. У разі необхідності повторіть операцію кілька разів, поки пляма остаточно не розчиниться. Якщо на його місці залишилося забарвлене пляма жовтого кольору, видаліть його за допомогою слабкого розчину перекису водню.
8
Спосіб 4 (для видалення смоляних плям з одягу з натуральної та штучної шкіри) відмивали пляма гарячою мильною водою до повного зникнення. Якщо це не допомогло, використовуйте змочений бензином ватний тампон. Якщо після застосування бензину фарба на виробі частково розчинилася, використовуйте барвник для шкіри, щоб відновити його зовнішній вигляд.
Перед тим як приступити до виведення плями на одязі, бажано точно визначити їх походження та з'ясувати особливості матеріалу, на якому пляма утворилася. Після походу в ліс або при роботах на дачній ділянці іноді доводиться з жалем розглядати плями від деревної смоли . Наскільки важко їх вивести?
Вам знадобиться
  • Бензин, гас, скипидар, картопляний крохмаль, перекис водню
Інструкція
1
Для виведення плям від смоли будуть потрібні розчинники (ацетон або бензин), оскільки водою їх вивести неможливо. Приготуйте також щітку з твердою щетиною - в деяких випадках доведеться замість протирання забрудненого місця наносити короткі удари щіткою. Такий спосіб дозволить рідини глибше проникнути всередину тканини.
2
Для видалення свіжих плям від смоли змочіть в промивальному бензині м'яку ганчірку і відітріть забруднення. Підійде також звичайний бензин, гас або скипидар.
3
Старі плями видаліть за допомогою суміші з картопляного крохмалю (одна чайна ложка) і декількох крапель скипидару або нашатирного спирту. Змочіть пляма цим складом і залиште для висихання, після чого очистіть щіткою. Якщо після першої обробки пляма не зникне, повторіть процедуру. Залишилося жовта пляма зніміть слабким розчином перекису водню.
4
При обробці смоляних плям на вовняних виробах враховуйте, що з білих тканин пляма слід видаляти мильним спиртом, а з темних - щільною ганчіркою, змоченою в очищеному скипидарі.
5
З бавовняних тканин плями від смоли виведіть бензином або скипидаром, після чого промийте плями мильною водою. Велика пляма змочіть спочатку кілька разів скипидаром. Після розчинення смоли протріть пляму спиртом, а потім водою.
6
У дуже складних випадках зскребете пляма від смоли механічно (ножем) і залийте сумішшю скипидару і спирту в рівних співвідношеннях. Потім пропрасуйте тканину через промокальний папір і витріть насухо.
7
Смоляні плями на виробах зі штучної шкіри ні в якому разі не виводьте розчинниками (спиртом, ацетоном або бензином). Для цього використовуйте теплу мильну воду.
8
Якщо вам невідомий вид матеріалу, відріжте невеликий шматок від шва або підгину, зробіть пляма і перевірте на ньому дію засобу для виведення плям. Особливо це важливо для обробки кольорових матеріалів.
9
Виводите плями з виворітного боку тканини, підклавши під пляму білу паперову серветку або дерев'яну дощечку, обгорнуту декількома шарами чистої марлі. Починати виведення плями слід слабким розчином, при необхідності можна поступово збільшити його концентрацію.