Як зміцнити імунітет дитини.

Здоровий малюк - це мрія кожного нормального батька. Тата й мами, бажаючи, щоб їх дитина менше хворів, намагаються вирішити один вельми важливе питання: «Як зміцнити імунітет дитини?» Батьки ламають собі голову, не розуміючи, чому їх Дімочка хворіє по шість разів на рік, а син сусіда-алкоголіка за всі п'ять років жодного разу.
Інструкція
1
Штучний імунітет можна підтримувати за допомогою щеплень. Вони захищають організм від небезпечних захворювань (наприклад, дифтерії, поліомієліту). Краще зробити щеплення, ніж витратити гроші на лікування та нанести шкоду здоров'ю.
2
Зміцнити природний імунітет допоможе загартовування. Якщо температура на вулиці вище 15 градусів, то на вулиці знаходитися з дитиною потрібно не менше 4 годин на день. Гуляйте в сонячну погоду. Прямі сонячні промені корисні для шкіри і кісток. Однак, у другій половині дня до 16.00 вони шкідливі. Не забувайте вдягати на голову дитини шапочку, щоб він не отримав сонячний удар. Малюка до двох років можна привчати ходити голеньким при температурі 23 градуси. Нехай він поступово звикає до контрастному душу, до обтирання та обливання прохолодною водою. Дуже корисне плавання.
3
У ранньому віці дитина може ходити по піску, камінцях, в більш старшому віці - купатися в річці, озері.
4
Малюк повинен носити одяг по погоді, щоб не потіти і не мерзнути.
5
Величезна роль у формуванні імунітету відводиться харчуванню. Давайте дитині тільки ті продукти, які підходять для його віку. До трьох років виключіть з раціону малюка смажене, консервоване, копчене, солоне. Поїть дитину молоком, соками, годуєте фруктами, овочами.
6
Не забувайте привчати малюка до гігієнічних процедур: мити руки перед їжею і після вулиці, чистити зуби, умиватися.
Зверніть увагу
Що свідчить про ослаблений імунітет? В першу чергу, це часті хвороби дитини (більше 5 разів на рік), що протікають без температури, сині кола під очима, бліда шкіра, висока стомлюваність, збільшення шийних і пахвових лімфовузлів, дисбактеріоз.
Корисна порада
У найважчих випадках батькам слід звернутися до лікаря-імунолога. Він пропише потрібні ліки і дасть правильні рекомендації. Самолікуванням займатися не варто, тому що не всі вітаміни та ліки можуть підійти вашій дитині.