Як дати характеристику на людину.

Характеристика - усне або письмове опис характерних, відмінних рис людини , його зовнішності, вчинків і реакцій, сукупність яких дозволяє створити про нього максимально об'єктивне уявлення. Характеристика на людину може бути дана в усній формі в якості рекомендації або письмово, як офіційний документ. Службова характеристика дається роботодавцем за запитом сторонніх організацій: в ОВІР, ГИБДД, суд або використовується в якості внутрішнього документа.
Інструкція
1
Як у письмовій, так і в усній формі вам необхідно виділити деякі якості людини, за якими ваш респондент зможе скласти собі уявлення про людину, яку ви характеризуєте.
2
Опишіть, як ця людина веде себе в колективі. Авторитарного людини можна дізнатися по прагненню до встановлення чітких ієрархічних відносин, використання силових і примусових методів у вирішенні питань та управлінні. Такі люди, як правило, лояльні до влади і для них важливі традиційні, консервативні цінності. Інша риса характеру - любов і віра в людей також проявиться у взаєминах з оточуючими: ці люди завжди готові брати участь у громадських заходах, вони комунікабельні, завжди готові до взаємодії і надання допомоги іншим людям.
3
Така риса характеру як стабільність, може свідчити про те, що така людина відповідальний і передбачуваний, навколишні таку особистість завжди оцінюють і сприймають позитивно. Неврівноваженість, примхливість, схильність до непередбачуваного поведінки формують у навколишніх негативну оцінку такого типу людей - вони можуть підвести в будь-яку хвилину, покластися на них не можна ні в роботі, ні в особистому житті.
4
Характеризує людини і ступінь самооцінки. Високе уявлення про свій інтелект, зовнішності, поведінці і здібностях дозволяє людині в житті домагатися набагато більшого, ніж ті, у кого самооцінка нижче. Такі люди ставлять перед собою більш високі цілі і вирішують більш складні завдання. Люди з низькою самооцінкою - залежні і не хапають зірок з неба.
5
Цікаво і така властивість характеру, як сприйняття людиною ризику. Це одне з основних властивостей, за яким можна досить вірно судити про людської індивідуальності. Ті, хто схильний до ризику, не витрачають багато часу на обдумування рішень і приймають їх, обмежуючись мінімумом інформації. При цьому у них досить сильно розвинена інтуїція і прийняті рішення часто виявляються більш вірними, ніж ті, які були прийняті в результаті довгих роздумів.
6
Дайте оцінку перерахованих вище якостей у своїй характеристиці і по ній вже можна буде отримати достатньо ясне уявлення про складі характеру і манері поведінки людини.