Як вибирати макарони.

Макарони займають міцні позиції в десятці найпопулярніших у росіян продуктів. Не дивно, адже цей продукт недорогий і страв з нього будь-яка господиня приготує чимало! Однак далеко не завжди в яскравій упаковці ховається якісний продукт.
Інструкція
1
Для початку огляньте саму упаковку. Вона повинна бути герметичною. В іншому випадку макарони вбирають зайву вологу з повітря. Оптимальна вологість для зберігання цього продукту 13%. У пакеті обов'язково має бути прозоре "віконце", через яке можна оглянути вміст.
2
Хороші макарони можна розпізнати по гладкій поверхні, кремовою або світло-золотистої забарвленні. Злами у такого продукту гладкі і склоподібні. У пачці немає крихт. А ось ті вироби, якість яких залишає бажати кращого, відрізняє шорстка поверхня, велика кількість крихт в пачці, блідий або яскраво-жовтий відтінок. Можна побачити і вкраплення. Білясті означають, що тісто погано промесіть, темні - залишки оболонок зерна.
3
Не полінуйтеся і прочитати інформацію на упаковці. Повинно бути написано "група А" або "перший сорт". Також може зустрітися фраза "з твердих сортів пшениці". Якщо продукт імпортний, то шукайте слова durum або semolina di grano duro. Якщо ж написано "група В" означає використовувалися м'які сорти пшениці.
4
До складу макаронів повинні входити виключно борошно і вода. Багато хто впевнений, що яйце у складі продукту забезпечує хороший смак і колір. Насправді, яйце допустимо, але не для смаку, а для поліпшення пластичних властивостей тіста. Хорошому тесту ніяких добавок звичайно не потрібно. Якщо вироби кольорові, то забарвлення їм в ідеалі повинні надавати буряк, шпинат і кріп. Хоча на ділі частіше виробник обмежується барвниками.
5
І, вже вибачайте, хороші макарони за 10 рублів, це тільки мрія! З цим блюдом заощадити до межі без втрат якості нереально. Дійсно якісний продукт коштує мінімум 30 рублів.
6
Подальша перевірка макаронних виробів відбувається вже в каструлі. Хороші ніколи не злипнуться в ком. До речі промивати їх не потрібно. Досить не зливати всю воду, залишити трохи в каструлі. До того ж краще злегка не доварювати макарони. тоді вони краще з'єднаються з соусом.
Якісні макарони, всупереч поширеній думці, не є висококалорійним продуктом, а помірне їх споживання навіть рекомендується дієтологами. Таким чином макарони, приготовлені з твердих сортів пшениці, просто необхідно включати в свій раціон.
Інструкція
1
Унаслідок включення до складу макаронів твердих сортів пшениці, вони являє собою продукт зі складною структурою вуглеводів, тому організму необхідно досить багато часу на перетравлення їжі, в силу чого після споживання макаронів досить довго не буде приходити відчуття голоду. До того ж, якщо не додавати до цього продукту калорійний соус, він стає дуже дієтично блюдом, тому що не містить ні грама жиру.
2
Щоб вибрати якісні макарони, в першу чергу зверніть увагу на їх склад, де на самому початку повинна бути позначена пшениця твердих сортів, а в ідеалі він повинен включати в себе тільки два інгредієнти - пшеницю і воду. Також вважається, що виробництво самого якісного продукту знаходиться в трьох країнах - Італії, Греції та Франції.
3
Ознакою якості продукту також є його колір і текстура. Перший повинен бути жовтим, жовто-помаранчевим або бурштиновим, а друга - без наявності шорсткостей і помітних вкраплень (наявність останніх є сигналом того, що для виготовлення була використана неякісна борошно в поєднанні з жовтим барвником).
4
Якісні макарони повинні добре гнутися і не ламатися від слабкого впливу. Так, зламати пучок макаронів шириною в 5-6 сантиметрів може тільки дуже сильний чоловік. Цілісність продукту забезпечує йому дуже невелику злипання при варінні, тільки при досить тривалому впливі температур, а жовтий колір при варінні повинен ще більше посилюватися і ставати яскравіше.
5
На упаковці можна почерпнути і іншу дуже важливу інформацію - кількість протеїнів, які є мірилом живильним цінність макаронів. Зазвичай цей показник вказується відразу після вмісту білків і жирів в 100 грамах вироби. Чим більше протеїну - тим макарони краще. Зазвичай середнє їх зміст - близько 13-14 грамів, а продукт з показником менше 11 грамів - запорука низької якості.
6
Якщо ви любите різнокольорові і «веселі» макарони, обов'язково прочитайте їх складу, так як для фарбування повинні використовуватися тільки натуральні барвники кропом, буряком, шпинатом або чорнилом каракатиці, а наявність барвників з хімічним назвою - знову ж причина не купувати ці макарони, так як вони пофарбовані штучно.
Корисна порада
Не варто забувати і про те, що висока вартість макаронів - не завжди запорука їх якості, так як іноді і недорогі вітчизняні бренди можуть виготовляти цілком гідний продукт, а дуже дорогі - брати яскравою етикеткою і рекламою, але економити на складі макаронів.