Як видалити масляну фарбу з одягу. Як видалити з одягу масляну фарбу.

На одязі з'явилася пляма олійної фарби. Можливо, причиною цьому були ремонт на дачі або пофарбована пісочниця, в якій грав ваша дитина. Особливо одяг страждає навесні і влітку, коли у дворах будинків і парках фарбують паркани і лавки. Видалити такі ви зможете самостійно. Головне - запам'ятати, що чим швидше їх почнете виводити, тим краще.
Інструкція
1
Спочатку ретельно видаліть з одягу пил щіткою, інакше під час чищення пляма розтечеться, і ви отримаєте додаткові неприємності. Виверніть забруднений річ навиворіт і розстеліть її на столі, попередньо підклавши кілька серветок. Змішайте бензин і ацетон в рівних кількостях і намочіть в цій суміші ватний тампон або м'яку чисту ганчірку білого кольору. Чистити пляма слід акуратно. Починайте діяти від його країв і поступово наближайтеся до середини. У цьому випадку пляма не буде збільшуватися в розмірах. Перш ніж почати чистку, переконайтеся, що цей засіб не зіпсує тканину вашого одягу. Для цього нанесіть суміш на невеликий шматочок тканини і зачекайте деякий час.
2
Якщо пляма від масляної фарби ще досить свіже, видаліть його бензином або гасом. Після цього скористайтеся нашатирним спиртом і видаліть їм фарбу до повного зникнення. Якщо ви боїтеся таким чином пошкодити тканину, то протріть пляма не нашатирним спиртом, а підігрітим гліцерином.
3
Якщо пляма задавненої, то рясно змочіть його скипидаром і почекайте, поки воно не стане м'яким. Після цього приготуйте міцний розчин зі звичайної питної соди і очистіть їм фарбу. Потім ретельно промийте тканину водою.
4
Змастіть пляма фарби вершковим маслом або маргарином до стану м'якості. Через деякий час (але не пізніше 1 години) протріть місце забруднення скипидаром, бензином або гасом. Після цього гарненько виперіть одяг.
5
Якщо ви забруднили олійною фарбою вовняне пальто, то спробуйте видалити забруднення, протерши тканину ватним тампоном, злегка намоченим в рослинній олії.
6
Приготуйте пасту з білої глини і бензину, взятих приблизно в рівних кількостях. Перемішайте її до однорідного стану і нанесіть на пляму масленой фарби. Залиште одяг з нанесеною пастою до повного випаровування бензину. Потім візьміть щітку і ретельно очистіть глину.