Як набрати персонал.

Не дивлячись на те, що кожного року багато ВНЗ випускають дипломованих управлінців-спеціалістів сфери послуг, проблема з набором персоналу варто раніше дуже гостро. Причин тут кілька: відсутність навчальної та методичної літератури, практичного досвіду у викладацького складу і елементарне небажання дипломованих випускників починати з малого. Також складно набрати і середній, «оперативний» персонал, який безпосередньо працює з покупцями і клієнтами.
Інструкція
1
Якщо ви відкриваєте нову справу або розширюєте старе, перед вами постане завдання - набрати персонал. Почніть її рішення з подачі оголошення. Як не дивно, досі найдієвішим способом оголосити про набір персоналу є друковані видання, типу «З рук в руки» або «З легкої руки». Чи не публікуйте свої оголошення поспіль, ефективніше будуть публікації з перервою в тиждень-два. Відбирайте кандидатури методом багатоступінчастого відбору.
2
Постарайтеся, набираючи персонал, особисто поговорити з кожним претендентом або довірити співбесіду своєму заступнику. Це особливо виправдано, якщо підприємство у вас невелике. Так як ви - підприємець, то досвід спілкування з людьми вже маєте. Вірте своїй інтуїції і беріть людей, які вам сподобалися з першого погляду, особливо тих, хто мотивований працювати в даній галузі та прийшов не на місяць-другий. Досвід і стаж тут не відіграють істотної ролі - будь-якої людини можна навчити, було б у нього бажання. Якщо з людиною при цьому приємно спілкуватися - не роздумуйте.
3
Другий щаблем відбору персоналу стане зустріч з тими, хто вже працює у вас. Якщо колектив невеликий, то комунікативні навички для претендента дуже важливі. Майбутні колеги зможуть оцінити й інші якості кандидата: здатність правильно реагувати в форс-мажорних і позаштатних ситуаціях, зберігати професійну витримку і почуття гумору. Крім того, важливо, щоб людина була готова в будь-який момент замінити відсутнього колегу і був готовий навчитися суміжними спеціальностями, що важливо в невеликих колективах.
4
Перед тим, як оформити людини на випробувальний термін, зустріньтеся з ним ще раз, чесно розкажіть про труднощі, які його чекають, і вимогах, які ви пред'являєте до персоналу, що працює на вашому підприємстві. Якщо все, що ви сказали, влаштовує кандидата, то оформляйте його на випробувальний термін, протягом якого у нього буде можливість продемонструвати свої професійні та особисті якості, здатність і бажання навчатися.
5
Навіть якщо у відібраного кандидата немає досвіду, ви повинні розуміти, що підготувати «оперативний» персонал можна на місці протягом місяця. Це стосується і використовуваних в роботі комп'ютерних програм, і самої роботи. Підвищіть мотивацію персоналу, і ви, і ваш колектив, будете задоволені один одним.