Як зшити шапку для лазні. Викрійка шапки для лазні.

Хороша, зроблена з стовідсотково натурального матеріалу, шапка для лазні дійсно захищає голову від високої температури і вбирає вологу. Вже давно для виготовлення банних шапок застосовують повсть. Бажано, щоб він був нефарбованим - від гарячої пари фарба може розкластися. Крій цих шапок вражає різноманітністю - це і будьонівки, і панами, і різні квіти, шапки з малюнком. Найголовніше, щоб шапка вам подобалася і була зручною!
Вам знадобиться
  • Папір для викрійки, олівець, лінійка, сантиметр, шматочки повсті для клинів шапки, вовняні нитки, голка або шило, ножиці.
Інструкція
1
Зробіть викрійку шапки для лазні, для цього Кравецьким метром вимірюйте окружність голови того, для кого ви шиєте шапку. Ширина клина вираховується - обхват голови ділите на чотири і додаєте один сантиметр, висота клина - обхват голови ділите на чотири і додаєте два або більше сантиметрів в залежності від того, якої висоти шапку ви хочете зшити. Накресліть на папері трикутник по вашим розмірами і закруглите його ребра.
2
Виріжте викрійку з паперу. Для того щоб можна було використовувати її кілька разів і для легкості окреслення, наклейте її на картон. Якщо ви шиєте шапку з полями або козирком, накресліть їх на викрійці - поля будуть на всіх чотирьох клинах, а козирок, що складається з двох деталей, на двох. На повсть накладіть викрійку і обведіть олівцем. Виріжте чотири деталі шапки з повсті.
3
Якщо ви взяли товстий повсть, то пришивати клини один до одного можна стик в стик яскравими нитками. Якщо ви використовуєте повсть тонший, то пришивайте їх декоративним швом з лицьового боку. Повсть матеріал щільний НЕ сипучий та декоративні шви, виконані контрастними нитками, виглядають на ньому дуже органічно.
4
В верхівку шапочки ушийте смужечку повсті або красивий шнурок для того, щоб ваше виріб можна було повісити на вішалку в лазні. По краю полів шапки пришийте красиву стрічку або тасьму, з неї ж можна зробити нескладний квітка для прикраси. Зробіть аплікацію з різнокольорових шматочків повсті або вишийте орнамент.
5
Якщо ви шиєте шапку для чоловіка, то вишийте його ім'я або комплімент. Якщо шапка призначена для представниці прекрасної статі, то прикрашайте квітами, розшийте намистинками або паєтками. Але не перевантажуйте виріб безліччю декоративних елементів - воно призначене для захисту волосся і шкіри голови, а не для демонстрації моди.
Зверніть увагу
Декоративні елементи слід пришивати, а не приклеювати, так як від жару клей потече. Не забувайте, що шапочка вбирає піт і шкірне сало, так що чистити її потрібно часто.
Корисна порада
Чи не викидайте обрізки повсті - вони стануть в нагоді для інших ваших творінь!
Такий аксесуар як шапочка для душа необхідний кожній жінці. Адже в ній не тільки можна приймати душ і не мочити волосся. Вона дуже зручна при нанесенні масок на волосся і обличчя.
Вам знадобиться
  • Поліетилен, нитки, гумка, ножиці, швейна машинка.
Інструкція
1
Зовсім не обов'язково купувати дорогу шапочку для душу. При наявності швейної машинки її можна швидко і легко зшити своїми руками. Для того щоб шапочка була непромокаючої, візьміть поліетилен. Виріжте з тканини коло діаметром 50 см. Підігніть край кола на сантиметр або два і прошийте голкою. Потім по накиданому шву прострочите на машинці. При цьому можуть утворитися складки, адже ви підшиваються коло. Просто не звертайте на них увагу. Тепер вставте в шапочку гумку, і вона знайде форму. Попередньо заміряйте розмір гумки по своїй голові. Якщо хочете, можна прикрасити шапочку наклейками, аплікаціями і так далі.
2
Існує більш складний спосіб створення шапочки своїми руками. Візьміть будь-яку непромокаючої тканини. Бажано, щоб основа була тканинної, а зверху може бути поліетилен. З тканини виріжте 2 однакових прямокутника. Їх висота повинна бути 23 см, а довжина 36 см. Довжину і висоту можете коригувати відповідно до розмірів голови. Тепер на одному з трикутників зробіть три складки по 1 см. На другому прямокутнику теж зробіть складки, але тільки трохи вище або нижче складок, ніж на першому трикутнику.
3
Складіть прямокутники разом і прошийте шви. Після цього обробіть припуски зигзагом. Шви потрібно стачать не до самого верху, адже потім туди потрібно пришити перемичку. Перемичку для шапочки зробіть так: виріжте з тканини прямокутник довжиною 15 см і шириною 4 см. Або зробіть її трохи більше, залишаючи тканину для припусків. Обробіть перемичку зигзагом і проутюжьте. Вставте перемичку у верхню частину шапочки і пристрочите її в два підходи: спочатку з одного боку, а потім з іншого.
4
Після цього приступайте до обробки низу. Можете просто підігнути шапочку, прострочити і вставити гумку. А можете викроїти з тканини прямокутник шириною 3 см і довжиною 40 см. Прямокутник складіть складочками і прострочіть. У вас вийде оборка. Пришийте оборку до шапочці так, щоб в неї можна було вставити гумку. Гумку вставляйте в шапочку з урахуванням її еластичності.
5
Якщо ви пошили шапочку або непромокаючої тканини, всередину неї вставте подклад. Він може бути виконаний з будь-якої м'якої тканини: фліс, бавовна і так далі. Отже, виріжте з тканини коло приблизно 40-50 см в діаметрі. Виверніть шапочку на виворітну сторону і пристрочите коло до її країв. Потім виверніть шапку на лицьову сторону: подклад виявиться всередині.
Зверніть увагу
Якщо ви неправильно розрахуєте обхват голови, шапочка може просто не налізти на голову або виявитися великою.
Корисна порада
Якщо зробити подібну шапочку з флісу чи іншої м'якої тканини, її можна одягати на мокре волосся замість рушники.