Як зробити ляльку з тіста.

Вишукані або прості, маленькі чи великі ляльки здатні зачарувати і дитини, і дорослого. Лялька, зроблена з солоного тесту , стане улюбленицею дівчинки. Можна прикрасити книжкову полицю або робоче місце, посадивши туди таку рудоволосу милашку.
Вам знадобиться
 • - 0,5 кг солоного тіста;
 • - фольга;
 • - скалка;
 • - зубочистки;
 • - ніж ;
 • - 35 см мережив шириною 2 см;
 • - пензлика;
 • - порожня коробочка;
 • - акрилові фарби;
 • - кернер;
 • - клей вініловий;
 • - шпажка;
 • - пакля;
 • - гребінець.
Інструкція
1
Замісити тісто для ліплення з борошна і солі (по 200 г) і води (100 мл). При замішуванні додавайте борошно або воду, залежно від консистенції тесту. Воно повинно бути досить крутим, еластичним і не прилипати до рук.
2
Замішуючи тісто, введіть у нього в рівних пропорціях жовту, білу і рожеву фарби. Тісто вимішують доти, поки воно не придбає рівний відтінок.
3
алюмінієвої фольги оберніть невелику коробочку, щоб посадити на неї вашу ляльку. Відірвіть від тесту грудку завбільшки з волоський горіх і розкачайте з нього коржики 0,5 см завтовшки. Виріжте круглою формою для печива або склянкою з тонкими стінками гурток. Покладіть його на середину коробочки.
4
Виконайте ніжки. З шматка тесту завбільшки з апельсин скачайте джгут довжиною 20 см. Уздовж усього джгута зробіть один неглибокий надріз кернером. Зігніть джгут дугою і злегка намочіть водою гурток на коробочці. Покладіть на нього зігнутий джгут так, щоб один кінець звисав з коробки нижче іншого, а шов був зверху. Це робиться для того, щоб лялька прийняла вільну позу.
5
Комок тесту розміром з волоський горіх скачайте в циліндр довжиною 3 см, вийде тулуб. Вставте в центр дуги дерев'яну шпажку і надіньте на неї циліндр, злегка нахиливши в сторону. На продовження шпажки надалі буде надіта голова. На 1:00 поставте конструкцію в духовку і сушіть при 45 °.
6
Комок тесту розміром з мандарин розкачайте в млинець товщиною 4 мм. Покладіть поверх нього шматок тюлю або мереживо і придавите качалкою. Так пласт тесту буде імітувати тканину. З тіста виріжте на сукню смугу розміром 30х8 см. Змочіть нижній край сукні водою за допомогою пензлика і притисніть до нього мереживо.
7
Накладіть сукню на тулуб, зробіть кілька глибоких складок, що виглядають як можна натуральніше. З'єднайте кінці сукні позаду тулуба.
8
Тепер виготовте руки. Скачайте з тіста валик довжиною 17 см. Наріжте кернером по всій довжині. Складіть дугою і сплющите посередині. Цим приплющеним ділянкою надіньте джгут на шпажку. На кінцях, сплюснув джгутик, сформуйте долоні ляльки. Зробивши поглиблення зубочисткою, позначте великий пальчик.
9
Скачайте невеликий пласт 2 мм завтовшки, виріжте два півмісяця і укладіть збірками навколо шпажки, утворюючи рукавчики сукні. На спину, щоб приховати місце з'єднання, накладіть бант із смужки тесту. Надіньте на шпажку овальний комірець. Виріжте його з пласта 2 мм завтовшки, по краях за допомогою гребінця утворіть зубчики.
10
Для голови скачайте кульку, витягніть його і втисніть пальцем, утворюючи лоб. Приліпите маленький клубочок - ніс. Зубочисткою зробіть отвір для рота. Насадите голову на шпажку. Сушіть в духовці дві доби при температурі 45 °.
11
Після сушіння приклейте вініловим клеєм смужку волосся і чубок з клоччя. Атласними стрічками стягніть волосся з боків у два хвоста. Пофарбуйте плаття і на тлі основного кольору намалюйте маленькі квіточки. Намалюйте оченята, розфарбуйте ротик, додайте кілька веснянок і нанесіть на щоки рум'яна. Сліди кернера на руках і ногах виділіть коричневим фломастером для імітації швів, як у тканинної ляльки.