Як поміняти масло в автомобілі. Як поміняти двигун в машині.

Заміна масла в двигуні, хоча і нескладна, але досить брудна робота. До того ж через недотримання правильної послідовності дій, можна пошкодити автомобіль. Але якщо ви зважили всі за і проти і все ж зважилися поміняти масло без допомоги механіка, переодягайтеся в робочий одяг, заганяйте машину на естакаду і за справу.
Вам знадобиться
  • Масло
  • Масляний фільтр
  • Ємність для відпрацьованого масла не менше 5 літрів
  • Ключ для зняття масляного фільтра
Інструкція
1
Спочатку прогрійте двигун, щоб відпрацьоване масло ніде не залипати. Потім заженете автомобіль на спеціальну яму або естакаду так, щоб було зручно підібратися до його днищу. Забезпечте гарне освітлення. Не забудьте поставити машину на ручне гальмо і підкласти цеглини під задні колеса. Це забезпечить додаткову стійкість автомобіля.
2
Підставте піддон або відро ємністю не менше 5 літрів під зливну пробку, яка знаходиться в масляному картері двигуна, і акуратно відкрутіть її. Будьте уважні! Масло сильно розігрівається і їм можна обпектися. Якщо ви працюєте в приміщенні, в цілях усунення масляних патьоків і розлучень на підлозі можна під піддон розкидати тирсу. Вони добре вбирають масло і їх легко потім прибирати.
3
Поки масло витікає, відкрийте капот машини і відкрутите масляний фільтр. Спочатку слід спробувати руками. Якщо ж не вийде, буде потрібно спеціальний ключ (його можна купити в магазині автопрінадлежності). Підставте піддон під масляний фільтр, т.к. там теж може виявитися відпрацьоване масло.
4
Переконайтеся, що старе масло повністю скло і міцно закрутіть масляну пробку назад у картер. Встановіть новий масляний фільтр замість старого. Залийте нове масло, згідно погодних та технічних умов експлуатації автомобіля в двигун, який не долив близько 1 літра. Увімкніть двигун і дайте йому попрацювати на холостому ходу. Перевірте масляний фільтр і отвір для зливу масла на предмет витоків. У разі витоків зверніться на станцію технічного обслуговування.
5
Заглушите двигун і через 10 хвилин перевірте масляним щупом рівень масла. Долийте необхідну кількість масла.Через кілька годин їзди на автомобілі зупиніться, заглушите двигун і через 10 хвилин перевірте рівень масла масляним щупом. При необхідності долийте.
6
Слід записувати тип і назву залитого вами масла і пробіг авто. Це в нагоді для проведення подальшого технічного обслуговування машини.
Заміна масла в машині - це необхідна робота. Незважаючи на те, що в цілому процедура не дуже складна, роботу не можна назвати приємною. Тому краще віддати машину в сервіс. Однак в екстрених випадках заміну масла в двигуні можна зробити і самостійно.
Вам знадобиться
  • - естакада або підйомник;
  • - ємність для зливу відпрацьованого масла;
  • - ключ для зняття масляного фільтра;
  • - новий масляний фільтр;
  • - нове масло.
Інструкція
1
Прогрейте двигун. Це потрібно для того, щоб масло рівномірно розподілилася по всій системі. Заженіть автомобіль на спецмайданчик. Це може бути яма гаража, естакада або підйомник. Машину краще поставити на ручне гальмо.
2
Підставте відро або піддон для зливу відпрацьованого масла. Зверніть увагу на ємність - вона повинна бути не менше 5 літрів. В картері двигуна знайдіть і акуратно відкрутіть зливну пробку. Не відкривайте занадто сильно. Хлинули гаряче масло може стати причиною найсильнішого опіку.
3
Використовуйте час, необхідний для повного витікання масла, для заміни масляного фільтра. Після довгої експлуатації замінити фільтр буває не так просто, він міцно «сідає» і як би приварюється. Зверніть увагу на те, що відпрацьоване масло в фільтрі також потрібно злити, тому вам знадобиться ще один піддон або відро, на цей раз вже меншої ємності.
4
Переконавшись в тому, що масло остаточно витекло, закрутіть пробку в картер двигуна. Після установки нового масляного фільтра залийте масло. Виберете той його тип, який рекомендує виробник транспортного засобу. Чи не заливайте максимальну кількість, залишивши в запасі приблизно літр. Тепер необхідно перевірити працездатність нових встановлених деталей автомобіля.
5
Увімкніть двигун і дайте йому попрацювати близько 10-12 хвилин. Уважно огляньте фільтр і днище автомобіля на предмет можливих витоків. Заглушите двигун і перевірте рівень масла в системі за допомогою щупа. При необхідності, долийте до позначки, що знаходиться між «min» і «max».
6
Запишіть в блокнот або будь-яким іншим способом зафіксуйте назва масла. Водії рекомендують просто не викидати використану упаковку, щоб завжди можна було згадати тип і марку рідини.
Корисна порада
Розсипте тирса навколо ємності для відпрацьованого масла. Це допоможе уникнути неконтрольованого розтікання.