Як побудувати ганок до будинку. Як побудувати красиве ганок.

Ганок - це зовнішня прибудова, при в ході в будинок. Воно може знаходитися як під навісом, так з без нього. Самостійна споруда ганку, заняття складне, але варто спробувати зробити його своїми руками.
Вам знадобиться
  • Цемент;
  • вода;
  • песок;
  • щебень;
  • металлические куточки.
Інструкція
1
Підготуйте майданчик для будівництва. Якщо ви вирішили оновити ганок, то розберіть спочатку стару конструкцію повністю.
2
Вирийте яму для фундаменту. Якщо грунт піщаний, то засипте в неї гравію або щебеню, добре утрамбуйте. Повинна вийти глибина приблизно до 1,2 м, все залежить від грунту і залягання вод. В яму засипте піску на 20 см, зробіть опалубку і залийте бетоном.
3
Далі необхідно зробити підставу для ганку. З поверхні видаліть шар землі висотою 17-21 см, а утворилося поглиблення засипте щебенем. Утрамбуйте щебінь і засипте його піском. Залийте водою, тільки до тих пір, поки пісок не заповнить повністю простір між щебенем.
4
Приступіть до бетонування ступенів. Опалубку вмонтовуйте для кожного ступеня. Після того, як застигне розчин у першій ступені, засипте пісок разом зі щебенем у внутрішню порожнину ганку.
5
Після того, як стала готова перша ступінь, підійміть опалубку вище, щоб зробити другу, і т, д. Кути сходинок зміцните металевим куточком. Утопите їх углиб бетонного розчину.
6
Майданчик ганку зробіть на 5 см нижче від рівня відкриття дверей. Перила, можна зробити якими завгодно, залежно від ваших можливостей. Вони можуть бути виготовлені з металу, цегли або дерева.
7
Сходинки ганку покрийте плиткою, яка призначена для зовнішніх робіт. Врахуйте, що поверхня плитки не повинна бути слизькою, це може бути небезпечно.
8
Щоб ганок прослужило довго, зробіть гідроізоляцію цоколя. Покрийте все ганок спеціальним розчином у два шари.
Зверніть увагу
Якщо ви вирішили самостійно прилаштувати складну конструкцію, постарайтеся не упустити жодної деталі, інакше ви не отримаєте той результат, на який орієнтувалися.
Корисна порада
Поручні краще зробіть все ж з дерева, так як взимку це буде найзручніший варіант. Будувати ганок краще з того ж матеріалу, з чого побудовано основне будову. Якщо будинок з цегли, то зробіть і ганок з нього, а якщо ж будинок збудований з дерева, відповідно - дерев'яне.