Як зняти кулер з материнської плати.

На багатьох сучасних материнських платах в якості додаткового охолодження для чіпсетів використовуються додаткові кулери . Але з часом на них може збиратися пил і вони починають створювати високий рівень шуму. Щоб відновити нормальну роботу кулера, потрібно зняти його з материнської плати і почистити. Також може статися, що кулер може повністю вийти з ладу. Тоді його потрібно замінити на новий.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, кулер, викрутка
Інструкція
1
Вимкніть комп'ютер від електромережі. Від'єднайте від системного блоку всі підключені до нього пристрої. Зніміть кришку системного блоку. Вона кріпиться за допомогою гвинтів. Відкрутіть їх. На деяких корпусах можуть бути ще й засувки. Тепер зверніть увагу, як саме кріпиться кулер до материнської плати. Варіанта може бути два. У першому варіанті він може бути прикручений гвинтами спереду материнської плати. В такому випадку для того, щоб зняти кулер, достатньо лише відкрутити чотири гвинти. Підберіть підходящу викрутку і відкрутите ці гвинти. Після цього просто від'єднайте кулер від материнської плати і витягніть його з системного блоку.
2
У другому варіанті кулер може кріпитися до материнської плати з заднього боку. Щоб відкрутити кріплення, доведеться спочатку вилучити материнську плату з системного блоку. Від'єднайте від материнської плати всі дроти блоку живлення, в тому числі провід включення і перезавантаження комп'ютера. Відкрутіть чотири гвинти по краях материнської плати. Далі подивіться, чи є на ній ще кріпильні гвинти. Якщо знайдете, також їх викрутити.
3
Після того як відкрутіть всі гвинти, акуратно витягніть системну плату з корпусу комп'ютера. Із задньої частини материнської плати викрутити всі гвинти, які кріплять кулер до неї, і відключіть.
4
Виконайте всі необхідні операції з кулером (очищення, змащування) і прикрутіть його назад. Після того як кулер буде приєднаний, встановіть материнську плату в комп'ютер. Прикрутите її до стінки корпусу комп'ютера, після чого підключіть дроти живлення, а також проводи, що йдуть від блоку живлення. Закривати кришку системного блоку не поспішайте. Підключіть комп'ютер до живлення і увімкніть його. Перевірте роботу кулера. Якщо все працює нормально, вимкніть комп'ютер і закріпіть кришку системного блоку. Підключіть всі раніше відключені пристрої.