Як добути воду в лісі.

Перше, що слід зробити, заблукавши в лісі , - заспокоїтися. Друге - починати пошуки людського житла. Але просто йти по лісі, не розбираючи дороги, - вірний спосіб заблукати ще більше. Значить потрібно розбити тимчасовий табір і використовувати його як відправну точку, залишаючи сліди на деревах, щоб у разі необхідності повернутися до початку пошуків. Табір допоможе вижити в ті дні, які необхідні для організації пошуково-рятувальних робіт. Що ж повинно бути в таборі? Курінь, вогнище і питна вода. З куренем і багаттям все зрозуміло, а от де в лісі взяти воду?
Інструкція
1
Багато що залежить від типу лісу. Якщо ліс листяний і вологий, а грунт у ньому трав'яниста, то пошуки води не складуть праці. В таких лісах нерідкі струмки і джерела. У більшості випадків достатньо просто прислухатися, щоб почути неподалік звук дзюрчить струмка.
2
Якщо ви в хвойному і сухому лісі з піщаним ґрунтом, все буде складніше. Втім, і тут вихід є. Слід пам'ятати, що вода завжди тече. А тече куди? Правильно - вниз. Відправляйтеся в тому напрямку, куди йде ухил. Побачивши будь спуск, рухайтеся по ньому. Ви повинні йти по низинах і улоговинках, вибираючи ті ж місця, які вибрала б вода. Шукайте на землі сліди пересохлих струмків і дощових резюмував. Через деякий час ви переконаєтеся, що відшукати сліди шляхів, по яких колись текла вода, не так вже й складно. Зрештою, через кілька годин ви неминуче вийдете до струмка або річки.
3
Якщо під рукою у вас на щастя виявився мисливський ніж (або навіть лопатка), ви можете поступити ще простіше. Вам необов'язково йти по низинах далеко, можна спуститися в перший же глибокий яр і викопати на дні ямку. Вона може бути неглибокою - півметра цілком достатньо для того, щоб у ній зібралася гуртка-інша води. Пити її, щоправда, слід з обережністю. Краще закип'ятити таку воду або додати в неї кілька крупинок марганцівки з похідної аптечки.
4
Якщо у вас при собі знайшовся шматок поліетилену для укривання намети, можете вважати, що вам пощастило. Поліетилен - чудовий інструмент для збору найкращою і чистої води - дощу та роси. Його слід розтягнути на декількох жердинах так, щоб він утворив щось на зразок стоку до одного з кутів. Краю поліетиленового листа загорніть наверх і зафіксуйте розщепленими паличками. Нижній кут виведіть в будь-яку ємність: каністру, фляжку або кухоль. Якщо піде дощ, у вас не буде нестачі у воді. Але навіть у ясну погоду вранці на поліетилені збереться 150-200 грам роси.