Як скласти родинне дерево.

Сьогодні багато людей прагнуть дізнатися історію предків, своє коріння. Часто доводиться збирати інформацію по крихтах: вицвілим фотографій, плутаним розповідями дідусів і бабусь, архівних документів. Структурувавши отримані відомості, можна скласти родинне дерево .
Інструкція
1
Насамперед, дізнайтеся історію родини від близьких родичів. Нехай ваші батьки, дідусі та бабусі згадають і детально опишуть події минулих років, всі відомі їм предків, точні дати їх народження та смерті. Нічого не пропускайте повз вуха і фіксуйте навіть найдрібніші деталі.
2
Зверніться до документації: старим паспорт, трудову книжку, листів, щоденників і фотографіями. Зазвичай літні люди дбайливо зберігають подібні матеріали. Фотографії можна позичити на деякий час і зробити копії. Якщо якісь з них зблякли і вицвіли від часу, добряче попсувала - відреставрують. Сьогодні це можуть зробити практично в кожному фотосалоні. Іншу документацію постарайтеся відсканувати і записати на магнітний носій.
3
Наочно скласти родинне дерево можна різними способами - у вигляді схеми, великого малюнка або плаката-шаблону, картотеки. Намалювати схему досить просто. Для цього вам знадобиться структурувати отриману інформацію про сімейної династії і відобразити її на великому ватмані або альбомному аркуші.
4
Своє фото помістіть на самій верхівці, а нижче вказуйте всіх відомих родичів: спочатку батьків, братів і сестер, потім дядь, тіток, дідусів, бабусь і так далі. Послідовно з'єднувати їх стрілочками. Підписуйте під кожним фото ім'я та роки життя.
5
Плакат-шаблон можна придбати у фотосалоні. Як правило, на ньому зображено велике дерево і відмічені ділянки для фото. Вам слід зробити маленькі фотокартки на кожного члена сім'ї і приклеїти їх на плакат, дотримуючись послідовність.
6
У картотеці на кожного члена династії заводиться окрема картка. У ній мають бути вказані такі дані: прізвище, ім'я, по батькові, роки життя, місце народження і смерті, місце поховання, освіта, професія і т.д. Усі картки слід складати за загальним подобою.
Корисна порада
Сучасні технології дозволяють скласти родинне дерево допомогою спеціальних комп'ютерних програм і зберігати їх на магнітних носіях. Це дуже зручно - в будь-який момент можна доповнити схему і роздрукувати її на папері.