Як розвинути самооцінку. Як навчитися цінувати себе.

Люди зі здоровою самооцінкою впевнені в собі, і у них немає необхідності доводити щось іншим. Підвищення самооцінки - справа непроста, в якому ви можете покластися тільки на себе. Якісь вправи можуть здатися вам безглуздими, але дайте їм шанс. Не припиняйте їх виконувати і незабаром побачите позитивні результати.
Інструкція
1
Повага до себе починається, в першу чергу, з прийняття самого себе, оцінки своїх сильних і слабких сторін. Прийміть свої недоліки як частину себе. Вибачте собі свої помилки і залиште все погане позаду. Постарайтеся не порівнювати себе з іншими людьми. Ви є тим, хто ви є.
2
Посміхніться собі. Встаньте перед дзеркалом і просто посміхайтеся самому собі. Так, це банально і може здатися нісенітницею. Намагайтеся веселити себе завжди. Коли вмиваєтеся і чистіть зуби, наприклад. Дуже важливо дотримуватися регулярність. Говоріть собі компліменти, хваліть себе. Повторюйте собі, який ви хороший, дивлячись в дзеркало. Не піддавайтеся стереотипу, що подібні дії свідчать прояву егоїзму або нарцисизму - це не так. Не слухайте людей, що говорять, що чините нерозумно. Дайте цій вправі час. Через кілька днів ви помітите, як підвищитися ваш настрій.
3
Заведіть для себе журнал перемог. Записуйте туди добрі справи, які зробили за день. Справи можуть бути якими завгодно: поступилися місцем в автобусі, проводили бабусю через дорогу, допомогли донести сумки.
4
Ніщо не піднімає самооцінку так добре, як допомогу оточуючим. Намагайтеся не ігнорувати людей, яким потрібна допомога. Допомагайте, і ви помітите, як це до вас повертається в квадраті. Як мінімум, у вас буде відмінний настрій.
5
Робіть для себе установки. Ставте собі цілі і досягайте їх. Ця вправа вже складніше, ніж попередні. Почніть з малого, поставте мету вимити посуд на кухні або бігати вранці. Не забувайте записувати свої досягнення в журнал.