Як вибрати тему дослідницької роботи.

Вибір теми дослідження в порівнянні з самим дослідженням займає зовсім небагато часу, що не скасовує значущості цього етапу роботи . Адже тільки за умови знаходження актуальної теми наукові вишукування мають сенс.
Інструкція
1
Як правило, в навчальних закладах зберігаються списки примірних тем для дослідження. Вони складаються викладачами і оновлюються раз на 2-3 роки. Ви можете вибрати із запропонованого переліку вподобану тему.
2
Оскільки вони досить стандартні і напевно вже були не раз використані вашими попередниками, подумайте, чи зможете ви внести відчутний вклад у вивчення питання. Перегляньте вже написані роботи і підберіть новий підхід для висвітлення проблеми. При захисті дослідницької роботи вас обов'язково запитають, запропонували ви свою точку зору при вивченні стандартного питання і чи змогли прийти до нових висновків.
3
Щоб відійти від шаблонності, ви можете трохи видозмінити тему із запропонованого списку. Скорегуйте її відповідно до зміною ситуації в цій галузі, запропонуйте ракурс для аналізу, який актуальний саме зараз і не був врахований 2-3 роки тому.
4
Нарешті, ви можете розглянути саме ту область питання, яка цікава саме вам, а інші не брати до уваги. При цьому важливо, щоб тема не втратила практичну значимість і новизну.
5
Якщо ви приблизно знаєте, яка область науки вам цікава, але не можете сформулювати конкретну тему, почитайте основні праці з даного питання. У кожному з них будуть названі теми, які не розроблені в силу їх складності або з інших причин. Таке "біла пляма" в науці ви можете зробити темою своєї дослідницької роботи. Плюсом стане безумовна новизна, але при цьому від вас буде потрібно впевненість у своїх силах і достатність теоретичної бази.
6
Запропонуйте науковому керівнику тему, яка ніде не згадувалася і придумана вами особисто. При такому підході важливо, щоб вона не виявилася давно вивченої (варто подивитися бази робіт), щоб існувала достатня кількість теоретичного матеріалу, і тема мала практичне значення.
7
Нарешті, у виборі напрямку дослідження можна відштовхнутися від практики. Можливо, ви вже встигли попрацювати за професією і зіткнулися з проблемою чисто практичного характеру. Подібні теми цінуються особливо високо, так як більш за все пов'язані з реальністю.