Як вибрати якісну норку.

Купівля норкової шуби - не найдешевше задоволення, але, тим не менш, хутро норки залишається найпривабливішим для жінок. Для недосвідчених покупців вибір якісної шуби часом пов'язаний з чималими труднощами, адже дуже високий шанс придбати підробку або неякісний екземпляр. Щоб шуба з норки радувала вас максимально довго і служила надійним захистом від морозів, необхідно запам'ятати кілька простих правил.
Інструкція
1
Хутро має бути переливаються і блискучим. Тьмяний хутро характерний для тварин, що мають водний ареал проживання, і є ознакою низької якості і неправильного зберігання. Дуже часто під виглядом норки продають шуби з кролика і бабака, їхнє хутро коротше і м'якше.
2
Після погладжування хутро має прийняти початкову форму, ворс повинен бути пружним і еластичним, однаковим по довжині і густоті. Ворсинки повинні добре триматися при Щипанов норки. Якщо у вас в руках залишилися волоски і пух, це свідчить про порушення технології вичинки або використанні шкур тварин, убитих під час линьки. Про погану якість вичинки свідчить також злиплих ворс і «жирний» мех.
3
Перевірте якість підшерстя: короткі волоски, що ростуть на самому нижньому рівні, повинні бути густими, тоді хутро буде виглядати пишніше і багатшим.
4
Головне правило при виборі пофарбованої шуби - потерти хутро між пальців або провести по ньому мокрим шматком тканини. Якщо на пальцях і тканини залишиться фарба, значить шуба низької якості.
5
Обов'язково перевірте якість міздрі - зворотної частини виробленої шкури. Для цього загляньте під підкладку шуби, і якщо вона пристрочена, попросіть відпороти краєчок. М'яка, пружна, що не скрипучі міздря без тріщин - ось відмітні особливості гарною вичинки. У старого хутра міздря темніше, у молодого - світліше. Також перевірте якість швів, вони не повинні розходитися, з них не повинні вилазити нитки. Ні в якому разі не купуйте клеєні норкові шуби.
6
Уважно огляньте хутро на предмет наявності іржавих плям, лисин і інших дефектів. Наявність на шубі іржавих плям - слідів від металевої клітки, в якій утримували нірку - один з найпоширеніших дефектів. Якщо поверхня хутра нерівна, це сліди від зубів тварини, обкушує себе за життя.