Як зліпити пташку.

При вивченні видів птахів з дитиною не обов'язково обмежуватися картинками з енциклопедій та інтернету. Об'ємні макети пернатих, зліплені з глини, стануть не тільки наочним посібником, але і прикрасою дитячої кімнати.
Вам знадобиться
  • - глина;
  • - стек;
  • - зубочистка;
  • - духовка;
  • - акрилові фарби;
  • - пензлик;
  • - лак.
Інструкція
1
Купіть в магазині художніх товарів глину для ліплення. Перед використанням розімніть її в руках протягом 2-3 хвилин, щоб матеріал став більш пластичним. Нехтувати цією процедурою не можна, тому що в недостатньо Розім'яті матеріалі можуть залишитися бульбашки повітря, які приведуть до розтріскування глини при випаленні.
2
Розділіть "тісто" на три частини: для голови, тулуба і хвоста. Щоб розрахувати пропорції, звіряйтеся з фотографією птиці.
3
З тієї порції, яка призначена для голови, скачайте кульку. Потім злегка пріплюсніте його зверху і знизу, щоб форма нагадувала еліпс. Отщіпніте від шматка вільної глини фрагмент для ліплення дзьоба. Зробіть його у формі конуса, і призначте до голови пташки. За допомогою стека прімажьте краю деталі, щоб її зафіксувати.
4
Заготівлі для тулуба також спочатку надайте кулясту форму, потім трохи витягніть, вирівняйте спинку і округлятимете животик птиці.
5
Хвіст зробіть довгастим і уточніть його форму, орієнтуючись на фотографію.
6
З'єднайте всі деталі між собою. Для цього нанесіть на місця їх стику тонкі пласти глини і розгладьте їх за допомогою стека і пальців. Пальці при цьому можна трохи змочити водою.
7
Зубочисткою видавіть на поверхні іграшки дрібні деталі: круглі оченята, половинки дзьоба і смужки пір'я на крилах і хвості. Поверхню, яка повинна залишитися без візерунків, розгладьте змоченою у воді синтетичної пензликом. Притисніть пташку черевцем до поверхні столу, щоб надати їй стійкість.
8
Готову фігурку залиште в темному місці на півтора тижні, потім поставте в центр духової шафи, залиште його відкритим і поступово доведіть температуру до 200 градусів. Остуджувати виріб потрібно так само поступово. Коли пташка повністю охолоне, дістаньте її з духовки і розпишіть акриловими фарбами для пористих поверхонь. Результат можна закріпити матовим лаком.