Як підібрати професію.

Чим ближче випускний клас, тим сильніше школярів та їх батьків починає турбувати питання «Ким бути?». Підказати, як правильно підібрати професію , можуть психологи або вчителі, які прекрасно знайомі з характером і успішністю випускника, а також фахівці з профорієнтації, які працюють у службах зайнятості. Батькам теж слід серйозно підійти до вивчення цього питання, щоб допомогти дитині і підтримати його.
Інструкція
1
Вибір майбутньої професії обмежений інтелектом дитини, її здібностей, інтересів, станом здоров'я, темпераментом і успішністю в школі. Природно, чим ширше коло відповідних професій, тим легше вибрати те, що буде до душі. Враховуючи всі ці дані, ще до початку занять у випускному класі, батькам і школяреві необхідно сісти і подумати, які професії підійдуть у вашому випадку.
2
Обмеживши коло спеціальностей з перших ознак, слід скласти їх список і розглянути його детальніше. Безліч особистих факторів можуть перешкодити вашій дитині стати фахівцем в тій чи іншій галузі. Наприклад, його успішність дозволяє поступити в медичний вуз, однак, він однозначно не зможе витримати відвідування анатомічці і впаде в непритомність при вигляді крові. А може вийти так, що якась професія викличе у вашої дитини сильний інтерес, але вона опиниться за колом його можливостей через оцінок. Це стане для школяра добрим стимулом відмінно займатися весь рік і виправити ситуацію.
3
Немалозначні чинники, від яких залежить популярність тієї чи іншої спеціальності серед підлітків, - розмір заробітної плати і престижність професії. Керуючись ними, дитина може вибрати невідповідну йому спеціальність. У цьому випадку варто спробувати пройти кілька тестів на профорієнтацію, які можна знайти у збірниках тестів з психології, щоб виявити коло його інтересів. Якщо обрана професія відноситься до такого предмету, який дитині зовсім не цікавий, йому слід на це вказати. Наприклад, перекладач - професія престижна і дуже цікава. Але якщо ваш учень не любить іноземні мови - перекладачем йому не стати.
4
Наступний важливий момент - затребуваність професії. Для того щоб дізнатися, які фахівці будуть нарозхват на ринку праці через 6-7 років, можна вивчити прогнози фахівців-соціологів, економістів і т.д. Також варто подивитися затребуваність тих чи інших професій зараз - досить заглянути в газету з оголошеннями або службу зайнятості. Це допоможе вам реально подивитися на деякі спеціальності, за якими потреба в працівниках менше, ніж їх випускають вузи.
5
Ще один спосіб підібрати професію - піти по стопах батьків. У цьому випадку дитина отримає непогані можливості для хорошого старту - батьківська підтримка, зв'язку в даній області допоможуть йому почати. Крім того, професійні династії завжди викликають повагу оточуючих людей.