Як розфарбовувати солдатиків. кращі моделі солдатиків.

Історія іграшкових солдатиків далеко не нова. Маленькі фігурки, що зображають воїнів, були і в стародавньому Єгипті та в середньовічній Європі. Хрестоносці брали їх з собою як амулети. Найперші олов'яні солдатики з'явилися в Німеччині в 18 столітті. Майже відразу ж колекціонування солдатиків стало масовим захопленням. Саме олов'яних об'ємних солдатиків, розфарбованих вручну, і збирають колекціонери.
Вам знадобиться
  • Модельки солдатиків, рідина для миття посуду, грунтовка по металу біла або сіра, спеціальні акрилові фарби, тонкі пензлики, лак.
Інструкція
1
Спочатку виберіть самих солдатиків - ретельно розглянете мініатюри, вони повинні бути добре пролиті, без тріщин і товстих швів. Ці вади, звичайно, можна виправити, але краще виберіть моделі якісні, з високою детальністю. Якщо ви тільки вирішили зайнятися розфарбуванням солдатиків, вам краще купити Целікова фігурки - збірні частини, можливо, доведеться підганяти один до одного.
2
Вимийте вибрані модельки в розчині рідини для миття посуду - вона добре знежирює, що значно полегшить ґрунтовку. Поставте солдатиків сушитися на чистий аркуш картону або паперу, вони повинні висохнути повністю. Візьміть балончик з ґрунтовкою і гарненько збовтайте її. Розпорошуйте ґрунтовку з відстані 20-30 см, ретельно і акуратно профарбовуючи всі деталі. Дайте мініатюрам просохнути хвилин тридцять.
3
Візьміть найтовстішу кисть і приступайте до базового пофарбувала - розбавте фарбу водою (чотири частини фарби, одна води), фарбуйте великі деталі, не звертаючи уваги на те, що закрашуєте дрібні. Тепер уявіть, як буде падати світло, вам потрібно зрозуміти, де малювати тінь, а де висвітлюються модель. Для промальовування світлотіні фарбу розбавте 1: 1, щоб не створювати товстих напливів. Сгладьте переходи мокрою пензликом.
4
Найскладніше намалювати особа солдатика, для цього візьміть рідку червоно-коричневу фарбу і залийте їй обличчя фігурки так, щоб фарба покрила всі деталі і виявила риси обличчя. На виступаючі частини нанесіть світлішу фарбу і акуратно розтушуйте переходи. Білки очей краще не виділяти зовсім, адже воїни часто мружаться від вітру, пилу і блиску клинків, та й виглядають фарбовані білки по-ляльковому. Зіниці виділіть голкою з чорною фарбою на кінчику.
5
Зброя пофарбуйте в срібний металік, потім додайте відблиски відбиваної поверхні - якщо в клинку повинен позначитися камзол синього кольору, нанесіть цей відтінок легким мазком на лезо. На деяких клинках виділені місця заточення леза, зробіть їх светлей на один тон.
6
В кінці промальовувати деталі фігурки - пояса і фляги, гудзики та інші аксесуари. Їх треба малювати яскравою фарбою, так як інакше ці дрібниці неможливо розгледіти! Чоботи фарбуйте за обставинами і погоду на поле битви - бруд або сніг, пил або кров, вони відіб'ють всю специфіку театру воєнних дій! Зверху солдатика краще покрити лаком з фарбопульта - це вбереже вашу роботу від стирання.
Зверніть увагу
Не займайтеся ґрунтовкою і фарбуванням в запиленому приміщенні, осіла пил зіпсує всю роботу.
Корисна порада
Використовуйте художні акрилові фарби - вони дуже зручні і прості в застосуванні.